Bilety Lotnicze   Lotnisko Warszawa   Lotnisko Katowice   Lotnisko Kraków   Lotnisko Wrocław   Lotnisko Gdańsk   Lotnisko Łódź   Lotnisko Poznań  
  
  Strona Główna
  Bilety Lotnicze
  Linie Lotnicze
  Warszawa Okęcie
  Kraków Balice
  Katowice Pyrzowice
  Wrocław Strachowice
  Łódź Lublinek
  Rzeszów Jasionka
  Poznań Ławica
  Gdańsk Rębiechowo
  Lotnisko Bydgoszcz
  Szczecin Goleniów
  Białystok Krywlany
  Zielona Góra Babimost
  Londyn Luton
  Londyn Gatwick
  Liverpool Anglia
  Amsterdam Schiphol
  Lotnisko Lizbona
  Lotnisko Bolonia
  Lotnisko Turyn
  Rzym Fiumicino
  Mediolan Malpensa
  Ateny Airport
  Heraklion Kreta
  Dublin - Irlandia
  Cork Irlandia
  Shannon - Irlandia
  Glasgow Prestwick
  Hamburg-Fuhlsbüttel
  Dortmund
  Berlin Tegel
  Oslo Gardermoen
  Paryż Charles de Gaulle
  Rzym Ciampino
  Bruksela Zaventem
  Wiedeń Schwechat
  Wynajem Aut
  Wypożyczalnia samochodów
  Wypożyczalnia Samochodów Gdańsk Rębiechowo
  Wypożyczalnia Samochodów Wrocław Strachowice
  Wypożyczalnia Samochodów Kraków Balice
  Wypożyczalnia Samochodów Katowice Pyrzowice
  Wypożyczalnia Samochodów Szczecin Goleniów
  Wypożyczalnia Samochodów Poznań Ławica
  Wypożyczalnia Samochodów Rzeszów Jasionka
  Wypożyczalnia Samochodów Bydgoszcz Szwederowo
  Napisz do Nas
  Oznaczenia Lotnisk
 
 


LOTNISKO WROCŁAW STRACHOWICE

Nowy Terminal 2 we Wrocławiu
Od 30 marca działa już nowy terminal 2 otwarty na lotnisku we Wrocławiu. Blisko 2 tys. metrów kwadratowych liczą nowe hale odlotów i przylotów. Nowy terminal we Wrocławiu przeznaczony jest do obsługi podróżnych do krajów, które nie należą do Strefy Schenghen. Tak więc z nowego terminalu będą mogli korzystać pasażerowie przylatujący oraz lecący do Anglii, Irlandii, Bułgarii, Tunezji, Egiptu, Turcji. Terminal I nadal będzie obsługiwał pasażerów latających do krajów Układu Schenghen oraz loty krajowe do Warszawy. Nowy terminal 2 na lotnisku Wrocław jest nowocześnie i modnie zbudowany, a jego stworzenie związane było z wejściem Polski do Układu z Schenghen, a tym samym szybszą odprawę osób podróżujących do krajów, do których kontrola dokumentów dzięki Układowi jest zniesiona.

Sprzedaż i Rezerwacja Biletów Lotniczych z Wrocławia:
Infolinia:
801 005 059 lub 32 728 30 95

Infolinia czynna od poniedziałku do soboty w godzinach od 8-20. Zapraszamy!

Lotnisko Wrocław prężnie się rozwija w ostatnich latach, linie lotnicze otwierają tam coraz więcej nowych połączeń. Ostatnio uruchomiono nowe połączenie Norwegian z Wrocławia do Norwegii Wrocław - Oslo. Zapowiedziano także kontynuację lotów w sezonie letnim z Wrocławia do Brukseli, obsługiwane przez PLL LOT, a od września 2008 ruszy regularne połączenie Ryanair z Wrocławia do Edynburga. Bilety lotnicze Ryanair na te połączenia już w sprzedaży.

Pełna nazwa lotniska: Międzynarodowy Port Lotniczy Wrocław Strachowice. Lotnisko we Wrocławiu znajduje się 10 km od centrum miasta w jego południowo – zachodniej części przy ulicy Skarżyńskiego 36. Można do niego dojechać, a także z niego wyjechać autobusem miejskim linii 406 (dojazd od dwora głównego PKP trwa około 35-45 minut). W bezpośrednim sąsiedztwie terminalu usytuowane są również parkingi na około 400 samochodów osobowych. Lotnisko Wrocław zbudowano w 1938 roku na potrzeby wojska niemieckiego, po wojnie przejęte przez armię radziecką, a od czerwca 1945 roku obsługuje loty cywilne. Pierwsze zagraniczne połączenia uruchomiono w 1993 roku, a obecnie można udać się stamtąd do: Warszawy, Frankfurtu nad Menem, Doncasteru, Monachium i Dublina za pośrednictwem następujących linii lotniczych: LOT, Lufthansa, Cimber Air, Centralwings, Ryanair, Wizz Air oraz Volareweb. W 2007 roku na lotnisku wrocławskim odprawiono ponad 1,2 mln pasażerów i w porównaniu z rokiem poprzednim liczba ta wzrosła aż o 50%. Wszelkie informacje, związane są z wrocławskim lotniskiem, można uzyskać pod numerem telefonu: 071 358-13-81.

Informacja Lotniskowa: 48 (071) 358 13 81

Na lotnisku we Wrocławiu znajduje się:

- bankomat
- Kantor wymiany walut
- biura podróży
- czarter samolotów
- salon executive lounge
- poczta
- pierwsza pomoc
- ekumeniczna sala skupień (msze święte w soboty i niedziele)
- restauracja, bary kawowe, bar szybkiej obsługi
- sklepy, kiosk z prasą,
- sklepy wolnocłowe
- parkingi
- taxi
- wypożyczalnie, wynajem samochodów

LINIE LOTNICZE - odloty i przyloty lotnisko Wrocław Starachowice:

PLL LOT, LUTHANSA, Cimber Air, SAS Scandinavian, Ryanair, Centralwings, Wizz Air, Volare.

ODLOTY z Lotniska Wroclaw Starachowice:

Barcelona Bournemouth, Bristoll, Bruksela, Doncaster Sheffield, Cork, Dortmund, Dublin, Frankfurt, Hahn, Franfurt nad Menem, Glasgow, Kopenhaga, Liverpool, Londyn Gatwick, Londyn Stansted, Mediolan, Monachium, Nottingham East Midlands, Oslo, Rzym, Shannon, Warszawa, Londyn Luton, Dusseldorf, Doncaster Sheffield, Bournemouth, Lanzarote (połączenie czarterowe na Wyspy Kanaryjskie).

Port Lotniczy Wrocław podsumowanie roku 2007: obsłużył ponad 1.270.000 pasażerów. Dzięki tej ilości pasażerów lotnisko Wrocław stoi na piątym miejscu wśród lotnisk w Polsce. Najczęstszymi połączeniami na które wykupywane były bilety to Wrocław - Londyn, Wrocław - Dublin oraz krajowe połączenie Wrocław - Warszawa. Pasażerowie portu lotniczego we Wrocławiu korzystały w przeważającej części z tanich linii lotniczych (65 % pasażerów wykupiło tanie bilety lotnicze). Na lotnisku we Wrocławiu wzrosła tez ilość połączeń czarterowych, zwłaszcza do Egiptu, Turcji i Tunezji.

Plany na rok 2008:

- przełom lutego i marca 2008 planowane jest otwarcie nowej części terminalu lotniska.

- lotnisko zostanie przystosowane do wymogów Układu z Schenghen, między innymi posiada pokoje dla osób, które nie mogą przekraczać Strefy Schenghen.

- dzięki otwarciu nowej części lotniska zwiększy się jego przepustowość o 1,2 miliona pasażerów.

- planuje sie także budowę na lotnisku we Wrocławiu terminalu tak dużego, aby jego przepustowość osiągała około 7 miliona pasażerów rocznie.

Nowe połączenia z lotniska Wrocław w 2008 roku to: Londyn Luton, Doncaster Sheffield, Bournemouth, Dusseldorf Weeze, oraz nowe czarterowe połączenie na Wyspy Kanaryjskie do Lanzarote.

WIADOMOŚCI:

- Tanie linie lotnicze Norwegian ogłosiły otwarcie nowej trasy z Wrocławia do Oslo. Nowa trasa Norwegiana Wrocław Oslo Wrocław ruszy od 18 czerwca 2008 roku, w środy i soboty, dwa razy w tygodniu. Do Oslo i z powrotem polecimy samolotami typu Boeing 737-300.

- od 31 marca 2008 roku tanie linie lotnicze Centralwings uruchamiają połączenie z Wrocławia do Rzymu. Wrocław - Rzym Ciampino Centralwings będzie pokonywał tą trasę trzy razy w tygodniu. W sezonie letnim zwiększy sie także częstotliwość lotów Centralwings z Wrocławia do Dublina z trzech tygodniowo do siedmiu.

- od 25 września 2008 linie lotnicze Ryanair uruchamiają nową trasę z Wrocławia. Będzie to Wrocław - Edynburg - Wrocław. Nowe połączenie powstałą w związku z utworzeniem kolejnej bazy operacyjnej Ryanair w Edynburgu. Jest już to 27 baza w Europie tego znanego przewoźnika. Loty z Wrocławia do Edynburga będą odbywały się dwa razy w tygodniu.