Bilety Lotnicze   Lotnisko Warszawa   Lotnisko Katowice   Lotnisko Kraków   Lotnisko Wrocław   Lotnisko Gdańsk   Lotnisko Łódź   Lotnisko Poznań  
  
  Strona Główna
  Bilety Lotnicze
  Linie Lotnicze
  Warszawa Okęcie
  Kraków Balice
  Katowice Pyrzowice
  Wrocław Strachowice
  Łódź Lublinek
  Rzeszów Jasionka
  Poznań Ławica
  Gdańsk Rębiechowo
  Lotnisko Bydgoszcz
  Szczecin Goleniów
  Białystok Krywlany
  Zielona Góra Babimost
  Londyn Luton
  Londyn Gatwick
  Liverpool Anglia
  Amsterdam Schiphol
  Lotnisko Lizbona
  Lotnisko Bolonia
  Lotnisko Turyn
  Rzym Fiumicino
  Mediolan Malpensa
  Ateny Airport
  Heraklion Kreta
  Dublin - Irlandia
  Cork Irlandia
  Shannon - Irlandia
  Glasgow Prestwick
  Hamburg-Fuhlsbüttel
  Dortmund
  Berlin Tegel
  Oslo Gardermoen
  Paryż Charles de Gaulle
  Rzym Ciampino
  Bruksela Zaventem
  Wiedeń Schwechat
  Wynajem Aut
  Wypożyczalnia samochodów
  Wypożyczalnia Samochodów Gdańsk Rębiechowo
  Wypożyczalnia Samochodów Wrocław Strachowice
  Wypożyczalnia Samochodów Kraków Balice
  Wypożyczalnia Samochodów Katowice Pyrzowice
  Wypożyczalnia Samochodów Szczecin Goleniów
  Wypożyczalnia Samochodów Poznań Ławica
  Wypożyczalnia Samochodów Rzeszów Jasionka
  Wypożyczalnia Samochodów Bydgoszcz Szwederowo
  Napisz do Nas
  Oznaczenia Lotnisk
 
 


Port Lotniczy Lotnisko Wiedeń Schwechat

Lotnisko Schwechat należy do największych międzynarodowych portów lotniczych Austrii. Otwarte w 1938 roku i położone w odległości ok. 18 km na południowy wschód od Wiednia stale się rozbudowuje i zwiększa przepustowość. W ubiegłym roku osiągnęło bardzo dobre wyniki i liczbę 18 855 725 pasażerów, przy czym największą popularnością cieszą się kierunki wschodnie (w tym głównie Moskwa) oraz loty do Londynu. Natomiast biorąc pod uwagę połączenia długodystansowe – podróżujący z Wiednia najczęściej wybierają Banghok, a loty czarterowe wiodą głównie do tureckiej Antalyi.

Sprzedaż Biletów Lotniczych do Wiednia:
Infolinia: 0801 005 059 lub 032 728 30 95
Infolinia czynna od poniedziałku do soboty w godzinach od 8-20. Zapraszamy!

Jeśli już mowa o statystykach – wśród linii lotniczych obsługujących port lotniczy Wiedeń-Schwechat na pierwsze miejsce wysuwa się grupa Austrian Airlines, a następnie: Air Berlin, Lufthansa, NIKI oraz Germanwings.
Warto również wiedzieć, że port lotniczy Schwechat oferuje aż 42 stałe połączenia do krajów naszego regionu. Tym samym stolica Austrii wyprzedziła pod tym względem nawet Frankfurt nad Menem z liczbą 39 połączeń z portu lotniczego Ren-Men.
Z Polski do Wiednia można dolecieć z: Warszawy, Krakowa i Katowic.
Oprócz jednak zainteresowania połączeniami pasażerskimi – można odnotować sukcesy Schwechat na rynku cargo. W tym zakresie dominuje firma Austrian Cargo, której siedziba i główne magazyny przeładunkowe znajdują się właśnie na terenie wiedeńskiego portu lotniczego. Główna trasa przewozów prowadzi do Azji, a obsługę samolotów towarowych zapewniają głównie dwa towarzystwa: Korean Airlines i Asiana Airlines.
Port lotniczy Wiedeń-Schwechat posiada terminal pasażerski, na terenie którego znajdują się między innymi: przechowalnia bagażu, banki, punkt wymiany walut, informacja turystyczna, biuro podróży, sklepy, kawiarnie, centrum biznesu, wypożyczalnia samochodów oraz parkingi. Możliwości parkowania samochodów na lotnisku w Wiedniu są następujące: specjalnie oznaczonymi przejściami prowadzącymi z budynku obsługi pasażerów do parkingów możemy dojść do: trzech parkingów wielopoziomowych oraz trzech parkingów krótkoterminowych, oznaczonych K1, K2, K3. Opłata za parkowanie pobierana jest w terminalu (automat) lub biurze na terenie parkingu nr 4, a po jej dokonaniu odczytany bilet wyjazdowy umożliwi swobodny wyjazd w ciągu ok. 20 minut. Zmotoryzowani klienci mogą również posłużyć się kartą kredytową typu Visa, American Express, Austrian Eurocheque lub Mastercard/Eurocard przy barierkach umieszczonych przy wyjazdach z parkingów. W celu zdobycia bardziej szczegółowych informacji o opłatach za postoje parkingowe należy wykorzystać interaktywny kalkulator opłat parkingowych albo zadzwonić pod numer: 700 722 886.

Jak dojechać z lotniska do stolicy Austrii?
Najszybszą i najtańszą opcją jest kolejka, która kursuje 1-2 razy na godzinę, a czas jazdy trwa około 20-28 minut. Bilety w cenie 3 euro można nabyć na peronie podziemnej kolejki w automacie albo bezpośrednio w pociągu. Kolejka dociera do centrum Wiednia (stacje Landstrasse/Wien Mitte i Praterstern/Wien Nord).
Drugą możliwość stanowi autobus transferowy, kursujący do Schwedenplatz, w którym za bilet normalny zapłacimy 6 euro, bilet ze zniżką 4 euro, a przewóz dzieci do lat 6 za darmo).
Około 25 minut podróży na trasie lotnisko-centrum Wiednia czeka nas w przypadku jazdy samochodem. W tym celu musimy wjechać na autostradę A4, która łączy się również z A1 w kierunku zachodnim (np. w stronę Salzburga) oraz A2 w kierunku południowym (np. w stronę Graz). Powinniśmy jednak pamiętać o tym, że na autostradzie istnieją tylko ściśle wyznaczone punkty, w których dozwolone jest zatrzymywanie się i wypakowanie bagażu.