Bilety Lotnicze   Lotnisko Warszawa   Lotnisko Katowice   Lotnisko Kraków   Lotnisko Wrocław   Lotnisko Gdańsk   Lotnisko Łódź   Lotnisko Poznań  
  
  Strona Główna
  Bilety Lotnicze
  Linie Lotnicze
  Warszawa Okęcie
  Kraków Balice
  Katowice Pyrzowice
  Wrocław Strachowice
  Łódź Lublinek
  Rzeszów Jasionka
  Poznań Ławica
  Gdańsk Rębiechowo
  Lotnisko Bydgoszcz
  Szczecin Goleniów
  Białystok Krywlany
  Zielona Góra Babimost
  Londyn Luton
  Londyn Gatwick
  Liverpool Anglia
  Amsterdam Schiphol
  Lotnisko Lizbona
  Lotnisko Bolonia
  Lotnisko Turyn
  Rzym Fiumicino
  Mediolan Malpensa
  Ateny Airport
  Heraklion Kreta
  Dublin - Irlandia
  Cork Irlandia
  Shannon - Irlandia
  Glasgow Prestwick
  Hamburg-Fuhlsbüttel
  Dortmund
  Berlin Tegel
  Oslo Gardermoen
  Paryż Charles de Gaulle
  Rzym Ciampino
  Bruksela Zaventem
  Wiedeń Schwechat
  Wynajem Aut
  Wypożyczalnia samochodów
  Wypożyczalnia Samochodów Gdańsk Rębiechowo
  Wypożyczalnia Samochodów Wrocław Strachowice
  Wypożyczalnia Samochodów Kraków Balice
  Wypożyczalnia Samochodów Katowice Pyrzowice
  Wypożyczalnia Samochodów Szczecin Goleniów
  Wypożyczalnia Samochodów Poznań Ławica
  Wypożyczalnia Samochodów Rzeszów Jasionka
  Wypożyczalnia Samochodów Bydgoszcz Szwederowo
  Napisz do Nas
  Oznaczenia Lotnisk
 
 


Włochy: Lotnisko Rzym Fiumicino

Nowoczesny port lotniczy Leonardo da Vinci Fiumicino jest usytuowany niecałe 30 kilometrów od centrum Rzymu. W jego skład wchodzą trzy terminale: A - obsługujący rejsy krajowe, B – rejsy krajowe i międzynarodowe, C – rejsy międzynarodowe. Porty lotnicze: Ciampino i Fiumicino to jedyne lotniska przesiadkowe w Rzymie. Lądują na nich zarówno m.in. samoloty włoskich linii Alitalia, jak i polskiego LOT –u.

Sprzedaż Biletów Lotniczych do Rzymu:
Infolinia: 0801 005 059 lub 032 728 30 95
Infolinia czynna od poniedziałku do soboty w godzinach od 8-20. Zapraszamy!

Po wylądowaniu na lotnisku Fiumicino na podróżnych czeka specjalna, darmowa kolejka, która przewozi ich w miejsce, gdzie odbywa się odprawa paszportowa. Można stąd podziwiać niezwykłą panoramę całego obszaru portu lotniczego z samolotami wielu linii lotniczych.
Na terenie budynku pasażerskiego znajduje się m. in. parking, wypożyczalnia samochodów, przechowalnia bagaży, punkt pierwszej pomocy, poczta i wiele sklepów i restauracji do dyspozycji podróżnych. Natomiast na terenie całego lotniska umiejscowione są stanowiska informacji turystycznej oraz bezpłatne, dotykowe terminale informacyjne z możliwością komunikacji wideokonferencyjnej z operatorem. Korytarze, wyjścia oraz kierunki dojścia do przystanków autobusowych, stacji kolejowej i postoju taksówek są bardzo dobrze oznakowanie, dzięki czemu podróżni z reguły nie mają kłopotów z dotarciem do wybranego celu.
Z terminalami połączone są bezpośrednio wielopoziomowe parkingi. Jeśli podróżni mają w planach dłuższy postój– do ich dyspozycji pozostaje również parking długoterminowy, umiejscowiony tuż obok autostrady biegnącej z Rzymu do miasta Fiumicino. Warto przy tej okazji wiedzieć, że w oddalonym jedynie 5,4 kilometry od lotniska włoskim mieście Fiumicino funkcjonuje aż 14 hoteli dla tych, którzy zdecydują się tutaj na jakiś czas zatrzymać.
Aby dojechać z lotniska Fiumicino do centrum Rzymu (stacja Termini) można skorzystać z pociągów Leonardo Express. Podróż trwa około 40 minut, a pociągi te kursują co pół godziny zarówno w jednym, jak i w drugim kierunku od godziny 6.00 rano do godziny 23.00 wieczorem. Bilety można zakupić w automatach, a ich koszt to 9,5 euro.
Z portu lotniczego Fiumicino do stolicy Włoch kursują także autobusy. Można skorzystać przy tym albo z oferty linii Terravision, albo z nieco tańszych, ale zdecydowanie mniej komfortowych i wolniejszych autobusów miejskich, pomalowanych na charakterystyczny, niebieski kolor. Za około godzinną jazdę z firmą Terravision zapłacimy 9 euro, odjeżdżając ze stanowisk usytuowanych w hali portu lotniczego na terenie terminali A, B i C. Autobusy te kursują codziennie w godzinach od 8.30 do 20.30. Jeśli podróżni zmuszeni są do podróżowania nocą – warto pamiętać o nocnym autobusie firmy Cotral, kursującym 4 razy w ciągu nocy za jedyne 5 euro za bilet.
Na lotnisku działają liczne wypożyczalnie samochodów (usytuowane w hali przylotów). Jeśli jednak dokonujemy wcześniejszej rezerwacji przez internet – możemy liczyć na niższe opłaty za wynajem auta. Warto pamiętać o tym, by dodatkowo ubezpieczyć się przeciwko wypadkom i kradzieżom. Najpopularniejsze firmy, w których można wypożyczyć samochód to: Auto Europa, Italy by Car, Targa Rent i Avis. W Rzymie bardzo popularne są jednoślady – poruszanie się po mieście skuterami, motorowerami i rowerami jest szybkie, sprawne i fascynujące. Przy ich wypożyczaniu nie zawsze wymagane jest prawo jazdy.
Jeszcze jedną opcją dojazdu do Rzymu z lotniska jest taksówka. Czas jazdy wynosi około 45 minut, a koszt waha się w granicach 45-50 euro.
Z lotniskiem Fiumicino można skontaktować się telefonicznie, dzwoniąc pod numery: +39 06 65951 i +39 06 65954554 lub za pomocą strony oficjalnej lotniska - adres internetowy: www.adr.it