Bilety Lotnicze   Lotnisko Warszawa   Lotnisko Katowice   Lotnisko Kraków   Lotnisko Wrocław   Lotnisko Gdańsk   Lotnisko Łódź   Lotnisko Poznań  
  
  Strona Główna
  Bilety Lotnicze
  Linie Lotnicze
  Warszawa Okęcie
  Kraków Balice
  Katowice Pyrzowice
  Wrocław Strachowice
  Łódź Lublinek
  Rzeszów Jasionka
  Poznań Ławica
  Gdańsk Rębiechowo
  Lotnisko Bydgoszcz
  Szczecin Goleniów
  Białystok Krywlany
  Zielona Góra Babimost
  Londyn Luton
  Londyn Gatwick
  Liverpool Anglia
  Amsterdam Schiphol
  Lotnisko Lizbona
  Lotnisko Bolonia
  Lotnisko Turyn
  Rzym Fiumicino
  Mediolan Malpensa
  Ateny Airport
  Heraklion Kreta
  Dublin - Irlandia
  Cork Irlandia
  Shannon - Irlandia
  Glasgow Prestwick
  Hamburg-Fuhlsbüttel
  Dortmund
  Berlin Tegel
  Oslo Gardermoen
  Paryż Charles de Gaulle
  Rzym Ciampino
  Bruksela Zaventem
  Wiedeń Schwechat
  Wynajem Aut
  Wypożyczalnia samochodów
  Wypożyczalnia Samochodów Gdańsk Rębiechowo
  Wypożyczalnia Samochodów Wrocław Strachowice
  Wypożyczalnia Samochodów Kraków Balice
  Wypożyczalnia Samochodów Katowice Pyrzowice
  Wypożyczalnia Samochodów Szczecin Goleniów
  Wypożyczalnia Samochodów Poznań Ławica
  Wypożyczalnia Samochodów Rzeszów Jasionka
  Wypożyczalnia Samochodów Bydgoszcz Szwederowo
  Napisz do Nas
  Oznaczenia Lotnisk
 
 


Włochy: Port Lotniczy Lotnisko Rzym Ciampino

Lotnisko Ciampino (wł. Aeroporto di Roma-Ciampino) to lotnisko międzynarodowe, o charakterze cywilno-wojskowym, położone jedynie 15 kilometrów od centrum Rzymu w kierunku południowo-wschodnim. Lotnisko Ciampino było głównym portem lotniczym w stolicy Włoch, jednak ze względu na ogromne zapotrzebowanie konieczna była budowa drugiego portu lotniczego – Fiumicino. Eksperci przewidują, że lotniska w Europie mogą niedługo osiągnąć maksymalną przepustowość, a potencjalne zwiększenie liczby chętnych korzystających z transportu lotniczego może wzrosnąć nawet dwukrotnie. Dlatego Komisja Europejska niedawno zmodyfikowała kwestie dofinansowania lotnisk w celu dalszego rozwoju nowych połączeń i nowych portów lotniczych. Ponadto w trakcie ustaleń są jednolite opłaty lotniskowe dla 67 portów lotniczych znajdujących się na terenie Wspólnoty.

Sprzedaż Biletów Lotniczych do Rzymu:
Infolinia: 0801 005 059 lub 032 728 30 95
Infolinia czynna od poniedziałku do soboty w godzinach od 8-20. Zapraszamy!

Oprócz lotnisk Ciampino i Fiumicino, które usytuowane są w samym Rzymie, na terenie Włoch znajdują się jeszcze następujące porty lotnicze: Ancona, Bari, Bologna, Brindisi, Genua, Katania, Lamezia Terme, Mediolan-Bergamo, Mediolan-Malpensa, Neapol, Olbia, Pisa, Rimini, Triest, Turyn, Wenecja, Werona.
Port lotniczy Ciampino umiejscowiony jest w pobliżu obwodnicy rzymskiej Grande Raccordo Anulare (GRA) oraz dwóch autostrad biegnących w kierunkach: wschód-zachód i północ-południe. Na lotnisko lub z lotniska do Centrum Rzymu można dojechać: autobusem, metrem, koleją albo taksówką. Najpopularniejszą formą przemieszczania się jest autobus – firmy Cotral i Schiaffini łączą lotnisko z Dworcem Kolejowym. Przystanek autobusowy znajduje się dokładnie na wprost holu przylotów. Dużym ułatwieniem dla podróżnych jest zsynchronizowanie połączeń linii autobusowej z rozkładem lotów. Ceny biletów autobusowych: w jedną stronę 8 euro, w obydwie strony 13,5 euro, przy czym można je nabyć albo na terenie lotniska Ciampino naprzeciwko holu przylotów albo na przykład w hotelu Royal Santina przy Via Marsala 22, tuż obok centralnego dworca autobusowego.
Jeśli chodzi o dalsze podróżowanie koleją – rozkład jazdy można znaleźć na stronie internetowej włoskiej kolei Trenitalia: www.trenitalia.com
Do wybranego celu łatwo jest też dostać się z portu lotniczego Ciampino taksówką. Postoje taxi umiejscowione są niedaleko holu przylotów. Podczas korzystania z pojazdów taxi dobrze jest sprawdzić czy posiadają zainstalowane taksometry. Należy również wziąć pod uwagę, że kursy nocne oraz kursy w czasie świąt państwowych mogą być droższe. Również za przewożone bagaże z reguły naliczana jest dodatkowa opłata.
Dla osób korzystających z przelotów liniami pasażerskimi, przylatujących lub odlatujących z lotniska Ciampino oraz osób im towarzyszących, udostępniono 1900 miejsc parkingowych. Na parkingu mogą również stać motocykle, a tuż obok terminalu zarezerwowanych zostało 8 miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.
Podróżni korzystający z przelotów do Rzymu z Polski mają możliwość następujących połączeń z portem lotniczym Ciampino: z łódzkiego Lublinka, wrocławskich Strachowic, gdańskiego Rębiechowa, krakowskich Balic, katowickich Pyrzowic i poznańskiej Ławicy. Aż 6 możliwych połączeń z Polski do Rzymu świadczy o dużej popularności tej trasy i zainteresowaniu przelotami do stolicy Włoch.
Jeśli chodzi natomiast o linie lotnicze, które obsługują włoskie lotnisko Ciampino – podróżujący mają również duży wybór. Do najbardziej znanych linii należą tutaj : Centralwings, EasyJet i Wizz Air.
Inne, bardziej szczegółowe informacje na temat lotniska Ciampino we Włoszech można uzyskać na stronie www.adr.it