Bilety Lotnicze   Lotnisko Warszawa   Lotnisko Katowice   Lotnisko Kraków   Lotnisko Wrocław   Lotnisko Gdańsk   Lotnisko Łódź   Lotnisko Poznań  
  
  Strona Główna
  Bilety Lotnicze
  Linie Lotnicze
  Warszawa Okęcie
  Kraków Balice
  Katowice Pyrzowice
  Wrocław Strachowice
  Łódź Lublinek
  Rzeszów Jasionka
  Poznań Ławica
  Gdańsk Rębiechowo
  Lotnisko Bydgoszcz
  Szczecin Goleniów
  Białystok Krywlany
  Zielona Góra Babimost
  Londyn Luton
  Londyn Gatwick
  Liverpool Anglia
  Amsterdam Schiphol
  Lotnisko Lizbona
  Lotnisko Bolonia
  Lotnisko Turyn
  Rzym Fiumicino
  Mediolan Malpensa
  Ateny Airport
  Heraklion Kreta
  Dublin - Irlandia
  Cork Irlandia
  Shannon - Irlandia
  Glasgow Prestwick
  Hamburg-Fuhlsbüttel
  Dortmund
  Berlin Tegel
  Oslo Gardermoen
  Paryż Charles de Gaulle
  Rzym Ciampino
  Bruksela Zaventem
  Wiedeń Schwechat
  Wynajem Aut
  Wypożyczalnia samochodów
  Wypożyczalnia Samochodów Gdańsk Rębiechowo
  Wypożyczalnia Samochodów Wrocław Strachowice
  Wypożyczalnia Samochodów Kraków Balice
  Wypożyczalnia Samochodów Katowice Pyrzowice
  Wypożyczalnia Samochodów Szczecin Goleniów
  Wypożyczalnia Samochodów Poznań Ławica
  Wypożyczalnia Samochodów Rzeszów Jasionka
  Wypożyczalnia Samochodów Bydgoszcz Szwederowo
  Napisz do Nas
  Oznaczenia Lotnisk
 
 


LOTNISKO RZESZÓW JASIONKA

Pełna nazwa: Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina Rzeszów - Jasionka. Położony jest około 10 km na północ od granic miasta Rzeszów. Usytuowany przy głównej drodze krajowej nr 19 łączącej Rzeszów z Lublinem zapewnia dobry dojazd zarówno samochodem czy autobusem (autobusy komunikacji miejskiej MPK oraz specjalna linia autobusowa "L" z lotniska do centrum miasta. Port lotniczy Rzeszów – Jasionka nazywany jest przez pilotów "lotniskiem dobrej pogody". Usytuowanie geograficzne sprawia, iż zgodnie ze statystykami meteorologiczne występują tu wyjątkowo korzystne warunki klimatyczne.

Sprzedaż i Rezerwacja Biletów Lotniczych z Rzeszowa:
Ryanair, Lot, Jetair, Eurolot, Lufthansa

Infolinia:
801 005 059 lub 32 728 30 95

Infolinia czynna od poniedziałku do soboty w godzinach od 8-20. Zapraszamy!

Ze wszystkich lotnisk w kraju, to właśnie Rzeszów ma największą liczbę pogodnych dni w roku. Poza tym lotnisko sąsiaduje z planowaną autostradą A – 4, drogami krajowymi nr 9, 19, oraz przyszłą drogą ekspresową i jest jedynym portem cywilnym w Polsce południowo-wschodniej. Lotnisko zostało otwarte w 1945 roku. Od 1999 roku, po wygaśnięciu zarządu MON, zostało przejęte przez Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze, a od lipca 2006 roku przechodzi reorganizację na spółkę prawa handlowego i jako jedno z niewielu lotnisk w Polsce posiada uregulowany stan formalno-prawny. Port lotniczy w Rzeszowie dysponuje 650 ha terenem, a także najnowszych i drugim co do długości pasem startowym w Polsce o wymiarach 3200m x 45m. Region w którym zlokalizowane jest lotnisko charakteryzuje się znaczącym i stale rosnącym rynkiem pasażera transatlantyckiego (aktualnie największym w kraju), co stawia wyzwanie uruchomienia w najbliższej przyszłości połączeń pasażerskich średniego i dalekiego zasięgu oraz transportu lotniczego cargo. Niestety dotychczasowy, niewielki terminal znacznie ograniczał możliwości lotniska, dlatego prace nad nowym terminalem już zostały rozpoczęte. Obecnie z Jasionki wykonywane są regularne rejsy krajowe Rzeszów-Warszawa-Rzeszów, obsługiwane przez PLL LOT, jak również codziennie połączenia do/z Bristolu, Dublina i Londynu, (a od czerwca 2008 również planowane do Birmingham) obsługiwane przez Ryanair, a także loty sezonowe do/z Nowego Jorku, obsługiwane przez PLL LOT. Na terenie Podkarpacia znajduje się również centrum polskiego przemysłu lotniczego - tzw. "Dolina Lotnicza" oraz Politechnika Rzeszowska, która jako jedyna w kraju kształci na Wydziale Lotniczym i w Szkole Pilotażu. Przy lotnisku zaś funkcjonuje Ośrodek Kształcenia Lotniczego, który dysponuje zestawem sześciu samolotów szkoleniowych i nowoczesnym symulatorem lotu. Lotnisko w Jasionce jest aktualnie 8 najruchliwszym portem lotniczym w Polsce, jednak można więc zauważyć, iż jego status stale wzrasta, a jego rozwój jest koniecznością i dobrze wróży na przyszłość.

Tak więc z Rzeszowa możemy polecieć do Dublina, Liverpoolu, Bristolu, Birmingham czy Londynu a od listopada 2009 także do East Midlands. W celu sprawdzenia innych możliwości tanich lotów zapraszamy na naszą infolinię: 0801 005 059 (35 gr za min. z Vat) lub 032 728 30 95 (wg stawki operatora). Nasi konsultanci pomogą znaleźć najdogodniejsze dla Państwa połączenie i zarezerwują bilet.

Informacja lotniskowa: +48 (17) 859 00 81 

Na lotnisku znajduje się:

- kantor wymiany walut
- sklep wolnocłowy dla podróżnych posiadających kartę pokładową
- punkt informacji turystycznej
- bankomat
- spedycja, agencja celna
- wypożyczalnia, wynajem samochodów
- bar szybkiej obsługi

LINIE LOTNICZE operujące na lotnisku Rzeszów Jasionka:

PLL LOT, RYANAIR, LUFTHANSA

ODLOTY i PRZYLOTY z lotniska Rzeszów Jasionka:

Rzeszów - Warszawa - linie lotnicze PLL LOT

Warszawa - Rzeszów

Rzeszów - Londyn Stansted - tanie linie lotnicze Ryanair

Londyn Stansted - Rzeszów

Rzeszów - Londyn Luton - tanie linie lotnicze Ryanair

Londyn Luton - Rzeszów

Rzeszów - Liverpool - tanie linie lotnicze Ryanair

Liverpool - Rzeszów

Rzeszów - East Midlands - tanie linie loticze Ryanair

East Midlands - Rzeszów

Rzeszów - Nowy Jork (JFK) - linie lotnicze PLL LOT

Nowy Jork - Rzeszów

Rzeszów - Nowy Jork (Newark) - linie lotnicze PLL LOT

Rzeszów - Dublin - tanie linie lotnicze Ryanair

Dublin - Rzeszów

Rzeszów - Bristol - tanie linie lotnicze Ryanair

Bristol - Rzeszów

Rzeszów - Birmingham - tanie linie lotnicze Ryanair

Birmingham - Rzeszów

Rzeszów Frankfurt linie lotnicze Lufthansa

Frankfurt Rzeszów

*************************************

Polskie Linie Lotnicze PLL LOT oferują bardzo atrakcyjne przeloty krajowe z Rzeszowa do Warszawy i z Warszawy do Rzeszowa. Niska cena biletu na loty krajowe jest dużą konkurencją dla podróży samochodem czy pociągiem.

**************************************
Nowe Połączenia z Rzeszowa: Nowy Jork, Londyn Luton
Mamy bardzo dobrą wiadomość dla turystów podróżujących na trasie do USA z Rzeszowa. Mieszkańcy stolicy Podkarpacia a także całego województwa Podkarpackiego nie muszą już wyszukiwać połączeń lotniczych z innych miast do Nowego Jorku. 5 czerwca 2008 ruszyło połączenie lotnicze z lotniska Rzeszów do Nowy Jork. Podróż trwa prawie 9 godzin. Wyloty z  Rzeszowa o godzinie 17. Loty do USA (Nowy York) odbywać się będą przez cały rok. Połączenie Rzeszów Nowy York Rzeszów będzie obsługiwane przez Polskie Linie Lotnicze LOT i będzie to połączenie bez przesiadek. Bilety można zakupić drogą internetową, telefonicznie na naszej infolinii 0801 005 059 lub 032 728 30 95. W tym roku Rzeszów Jasionka przygotował nowe udogodnienia dla pasażerów odlatujących do USA, Wielkiej Brytanii i Irlandii. Powiększyła się hala odlotów, nowy taśmociąg na bagaże, także większa hala przylotów dla czekających na swoich bliskich. To wszystko ma zwiększyć komfort odpraw i oczekiwania na lotnisku Jasionka. Tanie irlandzkie linie lotnicze Ryanair uruchomiły nowe połączenie do Rzeszowa z lotniska Londyn Luton oraz Birmingham. Bilety Ryan Air już w sprzedaży.

**************************************

Dojazd z Rzeszowa na Lotnisko Jasionka autobusami MPK
Dojazd do lotniska i z lotniska Jasionka do centrum miasta Rzeszów zapewnia Miejska Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rzeszowie. Z lotniska i na lotnisko Jasionka Rzeszów kursują autobusy komunikacji miejskiej MPK. Kursy autobusów dostosowane są do przylotów i odlotów samolotów tanich irlandzkich linii lotniczych Ryanair , tak by pasażerowie mieli dogodny dojazd. Dotyczy to lotów Ryanair na linii Rzeszów – Londyn, Rzeszów – Dublin, Rzeszów – Bristol (RZE-LONDON, RZE-DUBLIN, RZE-BRISTOL). Autobusy kursują na linii: dworzec PKP Rzeszów – Jasionka Port Lotniczy – Dworzec PKP Rzeszów. Autobusy oznaczone są jako „L".

**************************************

Od czwartku 8 listopada 2007 z lotniska w Rzeszowie pasażerowie latają także do Bristolu. Tanie linie lotnicze Ryanair rozpoczęły przewóz osób z Rzeszowa do Bristolu w Anglii. Trasa została uruchomiona dwa razy w tygodniu w poniedziałki i czwartki, odloty odbywają się wieczorową porą. Na lotnisku Rzeszów Jasionka jest wówczas mniejszy ruch i pasażerowie linii Ryanair unikną tłoków. Czas lotu Ryanair Rzeszów - Jasionka - Bristol to niespełna trzy godziny (2,45h) lotu. Z Bristolu do Rzeszowa samolot Ryanair także odlatuje w poniedziałki i czwartki w godzinach popołudniowych. Krótki czas postoju na lotniskach to jedna z zasad niskokosztowej polityki firmy Ryanair dzięki czemu mamy tanie bilety oraz liczne promocje.

*************************************

Od 15 października 2007 roku powstała spółka "Port Lotniczy Rzeszów - Jasionka" Spółka z o.o. Cele i zadania spółki na najbliższe lata to: działalność portu lotniczego Jasionka, przeładunek towarów, obsługa naziemna samolotów, tranfer pasażerów lądowy z lotniska i na lotnisko, wynajem samolotów, działalność kurierska.