Bilety Lotnicze   Lotnisko Warszawa   Lotnisko Katowice   Lotnisko Kraków   Lotnisko Wrocław   Lotnisko Gdańsk   Lotnisko Łódź   Lotnisko Poznań  
  
  Strona Główna
  Bilety Lotnicze
  Linie Lotnicze
  Warszawa Okęcie
  Kraków Balice
  Katowice Pyrzowice
  Wrocław Strachowice
  Łódź Lublinek
  Rzeszów Jasionka
  Poznań Ławica
  Gdańsk Rębiechowo
  Lotnisko Bydgoszcz
  Szczecin Goleniów
  Białystok Krywlany
  Zielona Góra Babimost
  Londyn Luton
  Londyn Gatwick
  Liverpool Anglia
  Amsterdam Schiphol
  Lotnisko Lizbona
  Lotnisko Bolonia
  Lotnisko Turyn
  Rzym Fiumicino
  Mediolan Malpensa
  Ateny Airport
  Heraklion Kreta
  Dublin - Irlandia
  Cork Irlandia
  Shannon - Irlandia
  Glasgow Prestwick
  Hamburg-Fuhlsbüttel
  Dortmund
  Berlin Tegel
  Oslo Gardermoen
  Paryż Charles de Gaulle
  Rzym Ciampino
  Bruksela Zaventem
  Wiedeń Schwechat
  Wynajem Aut
  Wypożyczalnia samochodów
  Wypożyczalnia Samochodów Gdańsk Rębiechowo
  Wypożyczalnia Samochodów Wrocław Strachowice
  Wypożyczalnia Samochodów Kraków Balice
  Wypożyczalnia Samochodów Katowice Pyrzowice
  Wypożyczalnia Samochodów Szczecin Goleniów
  Wypożyczalnia Samochodów Poznań Ławica
  Wypożyczalnia Samochodów Rzeszów Jasionka
  Wypożyczalnia Samochodów Bydgoszcz Szwederowo
  Napisz do Nas
  Oznaczenia Lotnisk
 
 


Lotnisko Paryż
Port Lotniczy Roissy-Charles de Gaulle w Paryżu

Lotnisko Orly na południu, lotnisko Beauvais Tille oraz lotnisko Roissy-Charles de Gaulle na północy to trzy porty, które zapewniają obsługę lotniczą stolicy Francji. W okolicach Paryża jest jeszcze jedno lotnisko, znajdujące się w Le Bourget, 12 km od centrum Paryża, na którym głównie stacjonują odrzutowce biznesowe oraz na którego terenie znajduje się najstarsze na świecie muzeum lotnictwa. Port lotniczy Roissy-Charles de Gaulle w Paryżu jest nie tylko największym we Francji, ale także uchodzi za jeden z największych na świecie (zarówno pod względem ilości pasażerów, jak i przewozów towarowych). Umiejscowiony jest około 23 kilometry od centrum Paryża, a za jego obsługę i utrzymanie odpowiada spółka Aéroports de Paris.

Sprzedaż Biletów Lotniczych do Paryża:
Infolinia: 0801 005 059 lub 032 728 30 95
Infolinia czynna od poniedziałku do soboty w godzinach od 8-20. Zapraszamy!

W skład Lotniska Roissy-Charles de Gaulle wchodzą trzy terminale. Terminal T-1 dzieli się na dwie części i zawiera trzy poziomy: na najwyższy samoloty przylatują, ze średniego – odlatują, a na najniższym znajdują się sklepy i różne punkty usługowe. Najbardziej popularnymi liniami, obsługującymi ten terminal są: Lufthansa, SAS i US Airways. Terminal T-2 tworzą mniejsze podterminale od A do F, na których możemy zobaczyć głównie samoloty linii Air France, ale również np. linii British Airways, Alitalia i polskiego LOT-u. Terminal T-3 natomiast obsługuje loty czarterowe i mniejsze linie lotnicze. Dla ułatwienia przemieszczania się podróżnych i ich komfortu została uruchomiona szybka i bezpłatna kolejka, jeżdżąca pomiędzy terminalami.

Jeśli chodzi o połączenia z Polski z portem lotniczym Roissy-Charles de Gaulle w Paryżu – mamy do wyboru trzy możliwości: z Warszawy (Okęcie), Krakowa (Balice) i Katowic (Pyrzowice).

Bezpośrednio na lotnisku Roissy-Charles de Gaulle turyści podróżujący w głąb Francji mają możliwość wynajęcia samochodu. Firmami zapewniającymi tego typu usługi są: Europcar, Budget, Hertz, Sixt, Avis i National. W sytuacji, gdy potrzeba przemieszczenia się obejmie większą grupę osób – korzystnie jest wynająć busa, najlepiej od razu w obie strony. Ponadto z lotniska można dostać się do centrum stolicy Francji autobusem linii Roissy Bus, które docierają do ulicy Scribe obok Opery Garnier w Paryżu. Czas jazdy – około 45-60 minut, przy czym pojazdy są do dyspozycji co około 15 minut w godzinach: 6.00 – 23.30, cena za przejazd: 8,60 euro. Przystanki tej linii znajdują się na każdym z terminali lotniska. Inne linie autobusowe obsługujące trasę: lotnisko-centrum Paryża, to dojeżdżające do alei Avenue Carnot nr 1 w pobliżu Łuku Triumfalnego – linie Air France. Autobusy kursują co 15 minut, pomiędzy godziną 5.45 a 23.00 i odjeżdżają z terminala T-2. Podróżujący mogą jeszcze wybrać linie regularne: nr 350 (do Gare de l’Est) i 351 (do Nation). Dla podróżujących nocną porą kursują autobusy nocne o numerach: N120 (z każdego terminalu przez Paryż do Corbeil-Essonnes) i N121 (do La Verriere).
Kolejną możliwością dojazdu do centrum Paryża jest kurs taksówką z oznakowaniem „Parisienne”. Jest to oczywiście opcja najdroższa – w zależności od pory dnia, liczby osób i ilości bagażu cena za przejazd waha się pomiędzy 40 a 50 euro.
Warto wiedzieć, że bardzo korzystnie, wygodnie i szybko można podróżować również koleją. Pomiędzy portem lotniczym Roissy-Charles de Gaulle (dokładnie z pierwszego i drugiego terminala) a Paryżem kursuje pociąg RER (linia B). Wybierając taki sposób przemieszczenia się do Paryża mamy do wyboru cztery połączenia w ciągu jednej godziny, a czas jazdy na stację Gare du Nord zamyka się w ciągu 25 minut. Do stolicy Francji a potem również do innych miast kursuje z kolei superszybki pociąg TGV.