Bilety Lotnicze   Lotnisko Warszawa   Lotnisko Katowice   Lotnisko Kraków   Lotnisko Wrocław   Lotnisko Gdańsk   Lotnisko Łódź   Lotnisko Poznań  
  
  Strona Główna
  Bilety Lotnicze
  Linie Lotnicze
  Warszawa Okęcie
  Kraków Balice
  Katowice Pyrzowice
  Wrocław Strachowice
  Łódź Lublinek
  Rzeszów Jasionka
  Poznań Ławica
  Gdańsk Rębiechowo
  Lotnisko Bydgoszcz
  Szczecin Goleniów
  Białystok Krywlany
  Zielona Góra Babimost
  Londyn Luton
  Londyn Gatwick
  Liverpool Anglia
  Amsterdam Schiphol
  Lotnisko Lizbona
  Lotnisko Bolonia
  Lotnisko Turyn
  Rzym Fiumicino
  Mediolan Malpensa
  Ateny Airport
  Heraklion Kreta
  Dublin - Irlandia
  Cork Irlandia
  Shannon - Irlandia
  Glasgow Prestwick
  Hamburg-Fuhlsbüttel
  Dortmund
  Berlin Tegel
  Oslo Gardermoen
  Paryż Charles de Gaulle
  Rzym Ciampino
  Bruksela Zaventem
  Wiedeń Schwechat
  Wynajem Aut
  Wypożyczalnia samochodów
  Wypożyczalnia Samochodów Gdańsk Rębiechowo
  Wypożyczalnia Samochodów Wrocław Strachowice
  Wypożyczalnia Samochodów Kraków Balice
  Wypożyczalnia Samochodów Katowice Pyrzowice
  Wypożyczalnia Samochodów Szczecin Goleniów
  Wypożyczalnia Samochodów Poznań Ławica
  Wypożyczalnia Samochodów Rzeszów Jasionka
  Wypożyczalnia Samochodów Bydgoszcz Szwederowo
  Napisz do Nas
  Oznaczenia Lotnisk
 
 


Lotnisko Gardermoen w Oslo

Port lotniczy Gardermoen - największe lotnisko w Norwegii - położony jest ok. 50 km od centrum Oslo. Do innych portów lotniczych na terenie Norwegii zalicza się: Oslo Torp Lufthavn, Bergen Lufthavn Flesland, Stavanger Lufthavn Sola i Trondheim Lufthavn Vaernes.
Gardermoen został uroczyście otwarty w 1998 roku i do chwili obecnej z jego usług skorzystało już ponad 18 mln pasażerów. Na terenie lotniska do dyspozycji podróżujących wybudowany został jeden terminal, w którym znajduje się: przechowalnia bagażu, biuro rzeczy znalezionych, wypożyczalnie samochodów, parkingi, sklepy i restauracje, bankomaty, biuro podróży, bank i hotel.

Sprzedaż Biletów Lotniczych do Oslo (Norwegian, Wizzair):
Infolinia: 0801 005 059 lub 032 728 30 95
Infolinia czynna od poniedziałku do soboty w godzinach od 8-20. Zapraszamy!

Pracownik punktu informacyjnego udziela odpowiedzi na pytania dotyczące wszelkich usług lotniskowych, połączeń lotniczych, rezerwacji hotelowych, jak również informacji na temat turystycznych walorów Oslo i Norwegii. Jednoosobowy punkt informacyjny jest ponad to wyposażony w faks i kserograf, z których mogą w razie potrzeby skorzystać zainteresowani podróżni.
We wschodniej części hali przylotów znajduje się przechowalnia bagażu, czynna codziennie w godzinach 5.00 – 24.00. Cena za jedną rzecz waha się pomiędzy 44 korony (za pół godziny) a 551 koron (za miesiąc) w zależności od czasu przechowywania przedmiotów (najdłużej można korzystać z przechowalni 3 miesiące). Panowie bagażowi dbają o transport ciężkiego bagażu po terenie lotniska i w jego pobliżu. Aby uzyskać szczegółowe informacje w tym temacie należy zadzwonić pod numer: +47 64 81 04 44.
Port lotniczy Gardermoen w Oslo dysponuje parkingiem wielopoziomowym P0, z przeznaczeniem dla pojazdów nieprzekraczających wysokości 2,3 metra. Liczba aż czterech tysięcy miejsc postojowych wskazuje na to, że z reguły niekonieczna jest wcześniejsza rezerwacja. Kierowcy mogą również skorzystać z parkingów zewnętrznych z dodatkową liczbą 7900 miejsc postojowych. Parkingi te podzielone są na pięć części (P1, P2, P3, P4 i P5), z bezpłatną komunikacją do/z terminala. W chwili gdy na parkingach zewnętrznych P1, P2 i P3 zaczyna brakować wolnych miejsc – pojazdy są kierowane na parkingi P4 i P5, położone w nieco większej odległości. Wolne miejsca postojowe wskazują ponad to specjalne tablice świetlne, co niezwykle ułatwia orientację.
Na lotnisku Gardermoen można wynająć taksówkę – atrakcyjne ceny oferuje na przykład firma Oslo Taxi, której pojazdy oznaczone są napisem „Airport Taxi”. Chętni mogą też wybrać opcję wynajmu samochodów. W tym celu należy udać się do zachodniej części hali przylotów, gdzie na wprost ruchomych schodów prowadzących do stacji kolejowej znajdują się wypożyczalnie aut. Wypożyczalnie takie jak: Europcar, Sixt, Avis, Hertz i Budget cieszą się największą renomą i pozostają do dyspozycji klientów codziennie w dni robocze od 7.00 do 23.30, w soboty od 8.30 do 19.00, a w niedziele od 9.00 do 23.30. Warto przy okazji wiedzieć, że orientacyjny czas jazdy do centrum wynosi 35 minut.
Do najpopularniejszych tanich linii lotniczych obsługujących opisywane lotnisko w Oslo należą: Norwegian, Austrian Airlines, Sterling, Condor i Blue1. Połączenia z Oslo Gardermoen przez nie oferowane prowadzą do: Alicante, Amsterdamu, Antalii, Aten, Barcelony, Belgradu, Bergen, Berlina, Budapesztu, Chanii, Dortmundu, Dubrownika, Düsseldorfu, Edynburga, Faro, Gdańska, Genewy, Hamburga, Helsinek, Heraklionu, Ibizy, Istambułu, Kopenhagi, Korfu, Kos, Krakowa, Londynu, Madrytu, Malagi, Malty, Monachium, Moskwy, Nicei, Nottingham, Palma de Majorka, Paryża, Pizy, Pragi, Rijeki, Rodos, Rygi, Rzymu, Salzburga, Splitu, Stavanger, Szczecina, Sztokholmu, Tallinu, Tampere, Teneryfy, Trondheim, Warny, Warszawy, Wenecji, Wiednia, Wilna i Wrocławia.