Bilety Lotnicze   Lotnisko Warszawa   Lotnisko Katowice   Lotnisko Kraków   Lotnisko Wrocław   Lotnisko Gdańsk   Lotnisko Łódź   Lotnisko Poznań  
  
  Strona Główna
  Bilety Lotnicze
  Linie Lotnicze
  Warszawa Okęcie
  Kraków Balice
  Katowice Pyrzowice
  Wrocław Strachowice
  Łódź Lublinek
  Rzeszów Jasionka
  Poznań Ławica
  Gdańsk Rębiechowo
  Lotnisko Bydgoszcz
  Szczecin Goleniów
  Białystok Krywlany
  Zielona Góra Babimost
  Londyn Luton
  Londyn Gatwick
  Liverpool Anglia
  Amsterdam Schiphol
  Lotnisko Lizbona
  Lotnisko Bolonia
  Lotnisko Turyn
  Rzym Fiumicino
  Mediolan Malpensa
  Ateny Airport
  Heraklion Kreta
  Dublin - Irlandia
  Cork Irlandia
  Shannon - Irlandia
  Glasgow Prestwick
  Hamburg-Fuhlsbüttel
  Dortmund
  Berlin Tegel
  Oslo Gardermoen
  Paryż Charles de Gaulle
  Rzym Ciampino
  Bruksela Zaventem
  Wiedeń Schwechat
  Wynajem Aut
  Wypożyczalnia samochodów
  Wypożyczalnia Samochodów Gdańsk Rębiechowo
  Wypożyczalnia Samochodów Wrocław Strachowice
  Wypożyczalnia Samochodów Kraków Balice
  Wypożyczalnia Samochodów Katowice Pyrzowice
  Wypożyczalnia Samochodów Szczecin Goleniów
  Wypożyczalnia Samochodów Poznań Ławica
  Wypożyczalnia Samochodów Rzeszów Jasionka
  Wypożyczalnia Samochodów Bydgoszcz Szwederowo
  Napisz do Nas
  Oznaczenia Lotnisk
 
 


Lotnisko London Luton Airport

Aby dojechać z centrum Londynu na lotnisko Luton należy kierować się na północ, przy czym znajduje się ono w odległości około 52 kilometrów od miasta. Luton jest oprócz Heathrow, Gatwick, Stansted i London City jednym z pięciu lotnisk obsługujących londyńskich podróżnych i turystów. Jest przy tym jednym z najszybciej rozwijających się w Wielkiej Brytanii lotnisk oraz obiektem, który przyczynia się w znacznym stopniu do rozwoju tego regionu. Wśród polskich turystów popularność lotniska Luton wzrosła wskutek ekspansji tanich linii lotniczych. Trasy do i z Polski obsługują takie linie jak: Ryanair, Wizz Air i EasyJet, natomiast do Luton z naszego kraju można dostać się z Warszawy, Krakowa, Poznania, Katowic, Wrocławia i Gdańska. Statystycznie najbardziej popularne loty z lotniska Luton odprawiane są do: Amsterdamu, Belfastu, Dublina i Glasgow.

Sprzedaż Biletów Lotniczych do Londynu:
Infolinia: 0801 005 059 lub 032 728 30 95
Infolinia czynna od poniedziałku do soboty w godzinach od 8-20. Zapraszamy!

Bilety Lotnicze do Londynu
Londyn jest jednym z najliczniej uczęszczanych portów lotniczych na świecie. Z Polski tanie bilety lotnicze do Londynu oferuje wiele linii lotniczych, zarówno tych tradycyjnych jak i tanich. Zobacz ofertę tanie na przeloty do Londynu: >>> Bilety Londyn Wiodącymi liniami lotniczymi są Ryanair, Wizzair, Centralwings, British Airways, LOT, easyJet.

Na terenie Portu Lotniczego Londyn Luton Airport jest możliwość skorzystania z parkingów. Podróżni mogą wybrać opcję parkowania krótkoterminowego (w tym postój motocykli), średnioterminowego (do 5 dni) oraz długoterminowego (powyżej 5 dni). Dla każdego rodzaju parkingów istnieje możliwość wcześniejszej rezerwacji miejsc, której można dokonać na stronie www.london-luton.co.uk
Warto wiedzieć, że rezerwując miejsce za pomocą strony www można zaoszczędzić aż 60% ceny za parkowanie. Dla osób niepełnosprawnych przeznaczono na wyżej wymienionych parkingach specjalne, dodatkowe miejsca. Poza tym do dyspozycji osób niepełnosprawnych pozostaje odpowiednio przystosowany autobus. Na wszystkich parkingach również funkcjonują punkty, które służą do natychmiastowego wzywania pomocy, a na miejscu pojawia się wówczas specjalistycznie wyszkolony personel medyczny, udzielający pomocy bezpłatnie. Jeśli osoby niepełnosprawne mają jakikolwiek problem z parkowaniem albo potrzebują porady w tym temacie, mogą dzwonić pod numer 01582 395 484.
Na lotnisku Luton wyznaczono również tak zwaną strefę ograniczonego postoju, gdzie czas postoju wynosi maksymalnie 10 minut. Mogą z niej skorzystać pasażerowie odlatujący, natomiast kierowca musi pozostać w tym czasie w samochodzie. Po 10 minutach w przypadku nie usunięcia pojazdu ze strefy ograniczonego postoju – na kierowcę zostaje nałożona kara finansowa, albo służby lotniska usuwają pojazd.
Z lotniska Luton można z łatwością dostać się do obranego celu samochodem – jest bowiem położone w pobliżu obwodnicy Londynu M25 i autostrady M1. Przykładowe odległości z London Luton Airport: do Londynu – 32 mile, Birmingham – 90 mil, Cambidge – 35 mil, Oxfordu – 50 mil.
Podróżni, którzy chcą podróżować autobusem – mają do dyspozycji komfortowe, klimatyzowane i przestronne pojazdy. Najbardziej znane są linie autobusowe National Express Airport, które kursują z lotniska Luton do wszystkich głównych miast, znajdujących się na terenie Wielkiej Brytanii. Na lotnisku funkcjonują dwa przystanki, na które podstawiane są autobusy National Express Airport. Możliwe są również odjazdy z terminalu numer 4. Bilety – do zakupienia u kierowców albo w specjalnych automatach na terenie lotniska.
Jeśli do dalszej podróży na środek lokomocji wybierzemy pociąg – z terminali na dworce kolejowe możemy dojechać wyznaczonymi do tego celu autobusami bezpłatnymi. Stacja kolejowa Luton Airport Parkway Station znajduje się w odległości 1,8 km od lotniska. Najbardziej znaną firmą obsługującą połączenia kolejowe jest Thameslink, która oferuje podróżnym miejsca w szybkich i komfortowe pociągach co kilkanaście minut.
Opracowano dla Lotnisko-Airport.pl. Tekst Monitorowany.