Bilety Lotnicze   Lotnisko Warszawa   Lotnisko Katowice   Lotnisko Kraków   Lotnisko Wrocław   Lotnisko Gdańsk   Lotnisko Łódź   Lotnisko Poznań  
  
  Strona Główna
  Bilety Lotnicze
  Linie Lotnicze
  Warszawa Okęcie
  Kraków Balice
  Katowice Pyrzowice
  Wrocław Strachowice
  Łódź Lublinek
  Rzeszów Jasionka
  Poznań Ławica
  Gdańsk Rębiechowo
  Lotnisko Bydgoszcz
  Szczecin Goleniów
  Białystok Krywlany
  Zielona Góra Babimost
  Londyn Luton
  Londyn Gatwick
  Liverpool Anglia
  Amsterdam Schiphol
  Lotnisko Lizbona
  Lotnisko Bolonia
  Lotnisko Turyn
  Rzym Fiumicino
  Mediolan Malpensa
  Ateny Airport
  Heraklion Kreta
  Dublin - Irlandia
  Cork Irlandia
  Shannon - Irlandia
  Glasgow Prestwick
  Hamburg-Fuhlsbüttel
  Dortmund
  Berlin Tegel
  Oslo Gardermoen
  Paryż Charles de Gaulle
  Rzym Ciampino
  Bruksela Zaventem
  Wiedeń Schwechat
  Wynajem Aut
  Wypożyczalnia samochodów
  Wypożyczalnia Samochodów Gdańsk Rębiechowo
  Wypożyczalnia Samochodów Wrocław Strachowice
  Wypożyczalnia Samochodów Kraków Balice
  Wypożyczalnia Samochodów Katowice Pyrzowice
  Wypożyczalnia Samochodów Szczecin Goleniów
  Wypożyczalnia Samochodów Poznań Ławica
  Wypożyczalnia Samochodów Rzeszów Jasionka
  Wypożyczalnia Samochodów Bydgoszcz Szwederowo
  Napisz do Nas
  Oznaczenia Lotnisk
 
 


Port Lotniczy Gatwick w Londynie.
Lotnisko Londyn Gatwick


Londyn posiada aż pięć dużych portów lotniczych, do których należą: Londyn Heathrow, Londyn Luton, Londyn Stansted, London City i Londyn Gatwick.

London Gatwick Airport jest po Heathrow drugim lotniskiem, które przyjmuje najwięcej podróżnych w Wielkiej Brytani, obsługując co roku ponad 32 miliony pasażerów. Według obliczeń statystycznych, do roku 2010 liczba ta powinna wzrosnąć o około 8 milionów. Jeśli natomiast weźmiemy pod uwagę przepływ i ilość pasażerów międzynarodowych – lotnisko Gatwick zajmuje siódme miejsce na świecie.

Sprzedaż Biletów Lotniczych do Londynu:
Infolinia: 0801 005 059 lub 032 728 30 95
Infolinia czynna od poniedziałku do soboty w godzinach od 8-20. Zapraszamy!

Tanie Bilety Lotnicze do Londynu
Londyn i jego lotniska są jednym z największych na świecie portów lotniczych. Także z Polski  każdego roku setki tysięcy turystów i pracowników przemierza tę trasę. Tanie bilety lotnicze do Londynu oferuje wiele linii lotniczych. Są to tanie linie lotnicze jak i tradycyjne linie lotnicze. Zobacz ofertę tanie na przeloty do Londynu: >>> Bilety Londyn Wiodącymi liniami lotniczymi są Ryanair, Wizzair, Centralwings, British Airways, LOT, easyJet.

Port lotniczy Gatwick zapewnia połączenia do około dwustu miast, w tym również do w Polski. Do Gatwick w Londynie można dolecieć z: Warszawy, Krakowa, Wrocławia, jak też Katowic (od 31 stycznia 2008 r. np. z liniami Wizz Air). Tak liczne możliwości sprawiają, że zarówno z tego miejsca w Londynie można podróżować niemal do każdego zakątka ziemi, jak i z dotarciem do Gatwick podróżni z całego świata raczej nie będą mieli problemu.
Centralwings, EasyJet, Sterling, Jet2 i TuiFly to z kolei najczęściej wybierane przez podróżujących tanie linie lotnicze, jakie obsługują Gatwick. Z tego właśnie londyńskiego lotniska wzlatują w niebo również linie British Airways do Stanów Zjednoczonych z uwagi na to, że np. w porcie lotniczym Heathrow wprowadzone zostały ograniczenia dotyczące lotów transatlantyckich. Gatwick stanowi również bazę dla linii czarterowych.
Lotnisko Gatwick jest umiejscowione ok. 45 km w kierunku południowym od stolicy Wielkiej Brytanii i ok. 40 km w kierunku północnym od miasta Brighton.
Na terenie London Gatwick Airport znajdują się dwa terminale: Północny i Południowy. Terminal Północny, którego budowa trwała 5 lat został uroczyście otworzony przez królową Elżbietę II w 1988 roku. Terminal Południowy jest natomiast dużo starszy, gdyż początki jego budowy sięgają roku 1952, po czym jeszcze z biegiem kolejnych lat coraz bardziej go rozbudowywano i odnawiano. Obydwa opisywane terminale posiadają wiele udogodnień dla podróżnych, takich jak np. restauracje, sklepy, sale zabaw dla dzieci, bankomaty, a nawet kaplice (katolicka, anglikańska i Wolnego Kościoła). Na terenie terminali znajdują się ponad to działające cały czas punkty informacyjne i specjalne tablice ogłoszeń, na których można zamieścić różne wiadomości. W przechowalniach bagażu można bezpiecznie trzymać swoje rzeczy za 5,50 funta na dobę. Na terenie Terminala Północnego przechowalnia bagażu jest otwarta od godziny 6.00 do 22.00, a w Terminalu Południowym działa 24 godziny na dobę. W przypadku zagubienia części bagażu - również na terenie Terminalu Południowego podróżni mogą skorzystać z biura rzeczy znalezionych, działającego od poniedziałku do soboty w godzinach 08:00-19:00 oraz w niedziele od 08:00 do 16:00 (informacja telefoniczna pod nr + 44 (0) 1293 503162). W niedalekiej odległości od portu lotniczego Gatwick znajduje się kilka hoteli o wysokim standardzie i cenach dostępnych dla większości turystów. Warto również wiedzieć, że pomiędzy obydwoma terminalami można za darmo przemieszczać się za pomocą zautomatyzowanego, wagonowego systemu transportowego (Gatwick Airport Transit) Po specjalnie do tego celu przygotowanej trasie-estakadzie o długości 1,2 km poruszają się dwa 3-wagonowe pojazdy bez kierowców. Sterowana automatycznie podróż między terminalami trwa zaledwie 4 minuty, a pociągi te kursują bardzo często.
Do dyspozycji podróżnych zmotoryzowanych lotnisko Gatwick przygotowało aż osiem parkingów. Z obydwu terminali kierowcy mają dostęp bezpośredni do parkingów zarówno krótko jak i długoterminowych. Jeśli jednak planujemy dłuższy postój warto wcześniej dokonać rezerwacji biletów przez strony internetowe: www.baa.com (tel. (0)870 000 1 000) lub www.parkwithcps.com (tel. (0)870 411 1118).