Bilety Lotnicze   Lotnisko Warszawa   Lotnisko Katowice   Lotnisko Kraków   Lotnisko Wrocław   Lotnisko Gdańsk   Lotnisko Łódź   Lotnisko Poznań  
  
  Strona Główna
  Bilety Lotnicze
  Linie Lotnicze
  Warszawa Okęcie
  Kraków Balice
  Katowice Pyrzowice
  Wrocław Strachowice
  Łódź Lublinek
  Rzeszów Jasionka
  Poznań Ławica
  Gdańsk Rębiechowo
  Lotnisko Bydgoszcz
  Szczecin Goleniów
  Białystok Krywlany
  Zielona Góra Babimost
  Londyn Luton
  Londyn Gatwick
  Liverpool Anglia
  Amsterdam Schiphol
  Lotnisko Lizbona
  Lotnisko Bolonia
  Lotnisko Turyn
  Rzym Fiumicino
  Mediolan Malpensa
  Ateny Airport
  Heraklion Kreta
  Dublin - Irlandia
  Cork Irlandia
  Shannon - Irlandia
  Glasgow Prestwick
  Hamburg-Fuhlsbüttel
  Dortmund
  Berlin Tegel
  Oslo Gardermoen
  Paryż Charles de Gaulle
  Rzym Ciampino
  Bruksela Zaventem
  Wiedeń Schwechat
  Wynajem Aut
  Wypożyczalnia samochodów
  Wypożyczalnia Samochodów Gdańsk Rębiechowo
  Wypożyczalnia Samochodów Wrocław Strachowice
  Wypożyczalnia Samochodów Kraków Balice
  Wypożyczalnia Samochodów Katowice Pyrzowice
  Wypożyczalnia Samochodów Szczecin Goleniów
  Wypożyczalnia Samochodów Poznań Ławica
  Wypożyczalnia Samochodów Rzeszów Jasionka
  Wypożyczalnia Samochodów Bydgoszcz Szwederowo
  Napisz do Nas
  Oznaczenia Lotnisk
 
 


Port Lotniczy Liverpool

Lotnisko – od 2000 r. noszące imię John’a Lennon’a w Liverpoolu - jest położone około 12 km od centrum miasta. Początkowo nazwa lotniska nawiązywała do nazwy dzielnicy, w której znajdował się port, w południowo-wschodniej części Liverpoolu, tj. Speke Airport. Do Birmingham dojedziemy z lotniska w ok. 90 minut (150 km), do Leeds – 75 minut, (115 km) do Manchesteru – ok. 40 minut (48 km), a do Preston w ok. godzinę (90 km).

Sprzedaż Biletów Lotniczych do Liverpool:
Infolinia: 0801 005 059 lub 032 728 30 95
Infolinia czynna od poniedziałku do soboty w godzinach od 8-20. Zapraszamy!

Port Lotniczy Liverpool należy do najlepiej rozwijających się portów lotniczych w Europie, z sukcesywnie wzrastającą liczbą pasażerów (w maju 2007 r. wg statystyk liczba obsłużonych klientów wyniosła 500 000). Na mocy zawartych umów - lotnisko im. Johna Lennona w Liverpoolu obsługują następujące tanie linie lotnicze: Easy Jet, Wizzair oraz Irlandzkie Linie Lotnicze, jak również czartery: First Choice Airways, Futura International Airways, Onur Air, Thomas Cook Airlines i Thomsonfly.

Jeśli chodzi o kierunki lotów – podróżni mają dość szeroki wachlarz połączeń. Z Liverpoolu dolecimy do: Alicante, Amsterdamu, Barcelony, Belfastu, Berlina, Budapesztu, Cork, Dublina, Faro, Genewy, Girony, Grenoble, na Ibizę, do Kowna, Lizbony, Madrytu, Mahon-Minorki, na Malagę, do Mediolanu, Nicei, Oslo, Palma de Majorka, Paryża, Pisy, Porto, Reus, Rygi, Rzymu, Salzburga, Santiago de Compostela, Sewilli, Shannon, Sztokholmu, Skavsty, oraz Walencji. Zainteresowani lotami z Polski do Liverpoolu mogą lecieć aż z 8 miast, tj: Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Krakowa, Łodzi, Poznania, Warszawy i Wrocławia.

Jeśli chodzi o samo lotnisko w Liverpoolu – dysponuje ono obszernymi parkingami (2 tysiące miejsc) długo i krótkopostojowymi, umiejscowionymi przy budynku głównego terminala. Na parkingu krótkiego postoju można zostawić pojazd do 24 godzin – warto przy okazji wiedzieć, że za pierwsze 10 minut nie są pobierane opłaty, dlatego można np. z powodzeniem przywieźć pasażerów na lotnisko. Po tym czasie należy opłacić postój w punktach parkingowych – tzw Car Park Pay Stations, które można znaleźć przy wejściach do budynku terminala. Zadbano również o miejsca dla osób niepełnosprawnych.
Jeśli natomiast zajdzie potrzeba pozostawienia pojazdu na dłużej – kierowcy powinni udać się na jeden z dwóch parkingów długiego postoju. Parkingi czynne są 24 godziny na dobę, oświetlone i strzeżone.