Bilety Lotnicze   Lotnisko Warszawa   Lotnisko Katowice   Lotnisko Kraków   Lotnisko Wrocław   Lotnisko Gdańsk   Lotnisko Łódź   Lotnisko Poznań  
  
  Strona Główna
  Bilety Lotnicze
  Linie Lotnicze
  Warszawa Okęcie
  Kraków Balice
  Katowice Pyrzowice
  Wrocław Strachowice
  Łódź Lublinek
  Rzeszów Jasionka
  Poznań Ławica
  Gdańsk Rębiechowo
  Lotnisko Bydgoszcz
  Szczecin Goleniów
  Białystok Krywlany
  Zielona Góra Babimost
  Londyn Luton
  Londyn Gatwick
  Liverpool Anglia
  Amsterdam Schiphol
  Lotnisko Lizbona
  Lotnisko Bolonia
  Lotnisko Turyn
  Rzym Fiumicino
  Mediolan Malpensa
  Ateny Airport
  Heraklion Kreta
  Dublin - Irlandia
  Cork Irlandia
  Shannon - Irlandia
  Glasgow Prestwick
  Hamburg-Fuhlsbüttel
  Dortmund
  Berlin Tegel
  Oslo Gardermoen
  Paryż Charles de Gaulle
  Rzym Ciampino
  Bruksela Zaventem
  Wiedeń Schwechat
  Wynajem Aut
  Wypożyczalnia samochodów
  Wypożyczalnia Samochodów Gdańsk Rębiechowo
  Wypożyczalnia Samochodów Wrocław Strachowice
  Wypożyczalnia Samochodów Kraków Balice
  Wypożyczalnia Samochodów Katowice Pyrzowice
  Wypożyczalnia Samochodów Szczecin Goleniów
  Wypożyczalnia Samochodów Poznań Ławica
  Wypożyczalnia Samochodów Rzeszów Jasionka
  Wypożyczalnia Samochodów Bydgoszcz Szwederowo
  Napisz do Nas
  Oznaczenia Lotnisk
 
 


LOTNISKO KATOWICE PYRZOWICE

Pełna nazwa lotniska - Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach. Lotnisko w Katowicach prowadzi loty międzynarodowe, krajowe do Warszawy i z Warszawy oraz czarterowe. Lotnisko w Katowicach to aktualnie jedno z najszybciej rozwijających się lotnisk w Polsce. Międzynarodowy port lotniczy w Katowicach położony jest niedaleko miejscowości Pyrzowice, około 30 km na północ od Katowic, przy ulicy Wolności 90. Jest on centralnym lotniskiem Górnośląskiego Związku Metropolitalnego, a swoim zasięgiem oddziaływania obsługuje cały obszar województwa śląskiego, a także częściowo opolskiego i małopolskiego. Posiada bezpośrednie połączenie autobusowe z Katowicami i Krakowem.

Sprzedaż Biletów Lotniczych z Katowic:
Infolinia: 801 005 059 lub 32 728 30 95
Infolinia czynna od poniedziałku do soboty w godzinach od 8-20. Zapraszamy!

Historia lotniska w Katowicach-Pyrzowicach sięga 1940 roku, kiedy to wojska niemieckie rozpoczęły w tym miejscu budowę lotniska polowego. W końcowym okresie II wojny światowej, testowano tam samoloty rakietowe Messerschmitt 163 Komet. Następnie na lotnisku stacjonowali żołnierze armii czerwonej. Dopiero na początku lat pięćdziesiąt lotnisko zostało przekazane wojsku polskiemu. A pierwszy pasażerski samolot do Warszawy wystartował stamtąd 6 października 1966 roku. Od 1990 roku, na dwa lata została zawieszona działalność lotniska, w związku z zawirowaniami politycznymi. W ostatnich latach, w związku z gwałtownym wzrostem ruchu pasażerskiego, port lotniczy w Katowicach poddawany był ciągłej rozbudowie wraz z otaczającą go infrastrukturą; w 2006 roku oddano do użytku drogę ekspresową S1, a w 2007 nastąpiło oficjalne otwarcie drugiego Terminalu Pasażerskiego B. W przyszłości planowany jest dalszy rozwój lotniska. Największy udział na lotnisku w Katowicach mają tanie linie lotnicze, dzięki czemu liczba obsługiwanych połączeń zagranicznych, a tym samym liczba pasażerów, znacząco wzrosła. Można udać się stamtąd w następujących kierunkach: Centralwings - Dublin, Edynburg, Shannon, Hurghada, Germanwings – Kolonia/Bonn, Stuttgart, Hamburg i Berlin-Schönefeld jako połączenia Smart Connect) (od 1 kwietnia 2008), Jet Air - Bydgoszcz, LOT - Monachium, Turyn, Warszawa, Lufthansa - Dusseldorf, Frankfurt, Ryanair - Bristol, Dublin; Wizz Air - Barcelona, Belfast, Bournemouth, Bruksela, Cork, Coventry, Doncaster, Dortmund, Eindhoven, Frankfurt, Glasgow, Kolonia/Bonn, Liverpool, Londyn, Malmo, Mediolan, Oslo, Paryż, Rzym, Sztokholm. Port lotniczy w Katowicach jest również drugim, co do wielkości, pod względem połączeń czarterowych. Informacje dodatkowe odstępne pod numer telefonu: +48 32 39 27 385 lub +48 32 39 27 324. Natomiast informacja o sprzedaży biletów dostępna pod numerem: +48 32 28 45 050.

Informacja Lotniskowa - (TEL.) 0048 32 392 73 85 / 0048 32 392 73 24

Na lotnisku znajduje się:

- parking niestrzeżony oraz parking strzeżony płatny
- wynajem samochodów / wypożyczalnia aut / ren a car
- restauracja, bar szybkiej obsługi
- usługi taxi
- wynajem busów
- sprzedaż biletów
- kantor wymiany walut,
- banki
- apteka
- kaplica
- sklep wolnocłowy i sklepy ogólnodostępne
- pokój dla matki z dzieckiem,
- Senator Bisness Lounge

DOJAZD - Lotnisko Pyrzowice

Do lotniska i z lotniska Katowice Pyrzowice dojechać można autobusami, busami samochodem, taxi. Autobus "Linia Lotnisko" kursuje codziennie na trasie Lotnisko Katowice Pyrzowice - Centrum miasta Katowice.

LINIE LOTNICZE mające swe odloty i przyloty na lotnisko Katowice Pyrzowice:

LOT Polish Airlines, Lufthansa, EuroLOT, Wizz Air, Centralwings, Ryanair, Jet Air, Germanwings.

ODLOTY z Lotniska Katowice Pyrzowice:

Ateny, Barcelona, Berlin, Bristol, Bruksela, Burgas, Cork, Coventry, Doncaster, Dortmund, Dublin, Dusseldorf, Edynburg, Eindhoven, Franfurt, Glasgow Prestwick, Kolonia Bonn, Kopenhaga, Kreta - Heraklion, Liverpool, Londyn Luton, Londyn Stansted, Stuttgart, Londyn Gatwick, Malmo, Mediolan, Monachium, Oslo - Torp, Paryż, Rodos, Rzym, Shannon, Sztokholm, Turyn, Warszawa.

WIADOMOŚCI:

Do Berlina i Kopenhagi dzięki JetAir

Linie Lotnicze JetAir wprowadziły pewne zmiany do swoich rozkładów lotów dzięki czemu pasażerowie z Katowic będa mogli polecieć samolotem linii Jet Air do takich europejskich miast jak Kopenhaga i Berlin. Podczas lotu odbędzie się krótka 25 minutowa przerwa w Bydgoszczy.

Wizz Air z Katowic do Londynu Gatwick

Od stycznia 2008 można latać z Katowic juz nie tylko do Lonynu Stansted i Londynu Luton ale także Londynu Gatwick. Nowe połączenie otwarły węgierskie tanie linie lotnicze Wizz Air, które w Katowicach mają swoja bazę. Loty na trasie Katowice Londyn Gatwick sześć razy w tygodniu.

Dwa nowe połączenia Germanwings z Katowic

W nowym letnim rozkładzie lotów, który wchodzi w życie od 1 kwietnia znajdują sie dwa nowe połączenia niemieckich linii lotniczych Germanwings. Dzięki Germanwings z Katowic będzie można polecieć w okresie wakacji do Kolonii / Bonn oraz Stuttgartu.

Z Centralwings do Hurghady
Tanie Linie Lotnicze Centralwings wprowadzają stałe połączenie z Katowic do Hurghady w Egipcie. Będą to loty czarterowe i odbywać się będą w każdy czwartek. Na razie pozostają w rozkładzie Centralwings do końca sezonu zimowego.