Bilety Lotnicze   Lotnisko Warszawa   Lotnisko Katowice   Lotnisko Kraków   Lotnisko Wrocław   Lotnisko Gdańsk   Lotnisko Łódź   Lotnisko Poznań  
  
  Strona Główna
  Bilety Lotnicze
  Linie Lotnicze
  Warszawa Okęcie
  Kraków Balice
  Katowice Pyrzowice
  Wrocław Strachowice
  Łódź Lublinek
  Rzeszów Jasionka
  Poznań Ławica
  Gdańsk Rębiechowo
  Lotnisko Bydgoszcz
  Szczecin Goleniów
  Białystok Krywlany
  Zielona Góra Babimost
  Londyn Luton
  Londyn Gatwick
  Liverpool Anglia
  Amsterdam Schiphol
  Lotnisko Lizbona
  Lotnisko Bolonia
  Lotnisko Turyn
  Rzym Fiumicino
  Mediolan Malpensa
  Ateny Airport
  Heraklion Kreta
  Dublin - Irlandia
  Cork Irlandia
  Shannon - Irlandia
  Glasgow Prestwick
  Hamburg-Fuhlsbüttel
  Dortmund
  Berlin Tegel
  Oslo Gardermoen
  Paryż Charles de Gaulle
  Rzym Ciampino
  Bruksela Zaventem
  Wiedeń Schwechat
  Wynajem Aut
  Wypożyczalnia samochodów
  Wypożyczalnia Samochodów Gdańsk Rębiechowo
  Wypożyczalnia Samochodów Wrocław Strachowice
  Wypożyczalnia Samochodów Kraków Balice
  Wypożyczalnia Samochodów Katowice Pyrzowice
  Wypożyczalnia Samochodów Szczecin Goleniów
  Wypożyczalnia Samochodów Poznań Ławica
  Wypożyczalnia Samochodów Rzeszów Jasionka
  Wypożyczalnia Samochodów Bydgoszcz Szwederowo
  Napisz do Nas
  Oznaczenia Lotnisk
 
 


Lotnisko w Dublinie

Irlandia jest niedużym i bardzo zielonym państwem, położonym w Europie Zachodniej, na wyspie pomiędzy Oceanem Atlantyckim a Morzem Irlandzkim. W starożytności i średniowieczu przenikały tutaj wpływy kultury celtyckiej. Obecnie Irlandia stanowi dobrze rozwijający się kraj z bardzo gościnnymi mieszkańcami i pięknymi krajobrazami, które kuszą wielu turystów. Jej stolica i równocześnie największe miasto to Dublin, zajmujący 70 283 km kwadratowe powierzchni na wschodnim wybrzeżu Irlandii.

Sprzedaż Biletów Lotniczych do Dublina:
Infolinia: 0801 005 059 lub 032 728 30 95
Infolinia czynna od poniedziałku do soboty w godzinach od 8-20. Zapraszamy!

Tanie Bilety Lotnicze Dublin
Sprawdź połączenia lotnicze do Dublina. Z jakich lotnisk w Polsce możesz kupić bilety lotnicze do stolicy Irlandii: >>> Bilety Dublin Swoje przeloty do Dublina oferują między innymi tanie linie lotnicze Ryanair, Aerlingus, Centralwings. Można także skorzystać z połączeń tranzytowych przez lotnisko w Berlinie, Dortmundzie, Amsterdamie, Rzymie czy też w Paryżu.

Lotnisko Dublin umiejscowione jest około 10 km od centrum miasta. Na jego terenie znajduje się jeden terminal, który jest wciąż rozbudowywany oraz drugi w budowie, który będzie ukończony prawdopodobnie końcem przyszłego 2009 roku. Lotnisko posiada również trzy pasy startowe. W internecie oficjalnej strony portu lotniczego w Dublinie należy szukać pod adresem: www.dublin-airport.com.Na terenie lotniska w Dublinie, w terminalu pasażerskim turyści mogą znaleźć między innymi: punkty informacji turystycznej (w hali przylotów), punkty informacji lotniskowej, punkty wymiany walut, biura podróży oraz centrum rezerwacji biletów. Rodziny podróżujące z dziećmi zastaną tutaj również liczne udogodnienia (w tym nawet plac zabaw), a także standardowo: sklepy, restauracje, banki i pocztę.

Do dyspozycji zmotoryzowanych klientów władze lotniska Dublin przeznaczyły różnorakie parkingi. Na wprost terminala można znaleźć parking krótkoterminowy, płatny w zależności od długości postoju: do pół godziny – 1,10 euro, 30 minut do godziny – 2,30 euro, 1-2 godzin – 4,60 euro, 2-3 godzin – 6,90 euro.
Parking długoterminowy dostępny z autostrady (drogi M50 i M1/N1), położony jest we wschodniej części lotniska. Za jeden dzień postoju (to znaczy za 24 godziny) zapłacimy tutaj 7,50 euro, a za cały tydzień – 43 euro.
Łączna ilość miejsc na obydwu opisywanych parkingach wynosi 18 000.
Na lotnisku możemy również wynająć samochód – obsługę zapewnia wiele profesjonalnych firm, jak na przykład: AVIS, Budget, Hertz, Malone, Murrays, National oraz Sixt.
Do Dublina z Polski można dolecieć startując aż z dziesięciu lotnisk: warszawskiego Okęcia, krakowskich Balic, wrocławskich Strachowic, poznańskiej Ławicy, bydgoskiego Szwederowa, gdańskiego Rębiechowa, szczecińskiego Goleniowa, łódzkiego Lublinka, katowickich Pyrzowic i rzeszowskiej Jasionki.

Linie Lotnicze Dublin
Najczęściej wybierane przez podróżnych linie lotnicze obsługujące lotnisko Dublin to: British Airways, Centralwings, Germanwings, LOT, Lufthansa, Ryanair i Sky Europe a także: BmiBaby i Irlandzkie Tanie Linie Lotnicze Ryan Air oraz Aerlingus.

Wśród kierunków i państw w Europie, do których docierają wyżej wymienione linie lotnicze z Dublina – znalazły się: Austria, Belgia, Chorwacja, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, pozostałe lotniska Irlandii (Cork International Airport i Shannon Airport), Litwa, Łotwa, Malta, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Szwajcaria, Szwecja, Słowacja, Węgry, Wielka Brytania i Włochy. Z lotniska w Dublinie można dostać się również do Kanady.
Aby dotrzeć do stolicy Irlandii z lotniska – można skorzystać z usług taksówek, w których cena kształtuje się w granicach 20 euro, w zależności od ilości pasażerów, dni roboczych lub świątecznych i ilości bagażu.
Do centrum Dublina, jak i innych miast, takich jak np. Cork czy Belfast można również dojechać codziennie autobusami najbardziej popularnej linii Aircoach, natomiast linią Ursus dojedziemy do centrum handlowego Castleknock-Blanchardstown. Do dyspozycji podróżnych jest również specjalny autobus pospieszny The Airlink express bus, który dowiezie nas do Dworca Głównego w Dublinie. Opracowano dla lotnisko-airport.pl. Ważne na dizeń 25.04.2008