Bilety Lotnicze   Lotnisko Warszawa   Lotnisko Katowice   Lotnisko Kraków   Lotnisko Wrocław   Lotnisko Gdańsk   Lotnisko Łódź   Lotnisko Poznań  
  
  Strona Główna
  Bilety Lotnicze
  Linie Lotnicze
  Warszawa Okęcie
  Kraków Balice
  Katowice Pyrzowice
  Wrocław Strachowice
  Łódź Lublinek
  Rzeszów Jasionka
  Poznań Ławica
  Gdańsk Rębiechowo
  Lotnisko Bydgoszcz
  Szczecin Goleniów
  Białystok Krywlany
  Zielona Góra Babimost
  Londyn Luton
  Londyn Gatwick
  Liverpool Anglia
  Amsterdam Schiphol
  Lotnisko Lizbona
  Lotnisko Bolonia
  Lotnisko Turyn
  Rzym Fiumicino
  Mediolan Malpensa
  Ateny Airport
  Heraklion Kreta
  Dublin - Irlandia
  Cork Irlandia
  Shannon - Irlandia
  Glasgow Prestwick
  Hamburg-Fuhlsbüttel
  Dortmund
  Berlin Tegel
  Oslo Gardermoen
  Paryż Charles de Gaulle
  Rzym Ciampino
  Bruksela Zaventem
  Wiedeń Schwechat
  Wynajem Aut
  Wypożyczalnia samochodów
  Wypożyczalnia Samochodów Gdańsk Rębiechowo
  Wypożyczalnia Samochodów Wrocław Strachowice
  Wypożyczalnia Samochodów Kraków Balice
  Wypożyczalnia Samochodów Katowice Pyrzowice
  Wypożyczalnia Samochodów Szczecin Goleniów
  Wypożyczalnia Samochodów Poznań Ławica
  Wypożyczalnia Samochodów Rzeszów Jasionka
  Wypożyczalnia Samochodów Bydgoszcz Szwederowo
  Napisz do Nas
  Oznaczenia Lotnisk
 
 


Lotnisko Cork w Irlandii

Wybierając się samolotem do Irlandii możemy liczyć na trzy porty lotnicze: Dublin Airport, Shannon Airport oraz Cork Airport, które zapewniają kompleksową i profesjonalną obsługę podróżnych. Nazwa Cork wywodzi się od irlandzkich słów „Corcach Mór Mumhan”, to jest „Wielkich Moczarów Munsteru”. Chodzi tutaj o rozlewiska rzeki Lee, przy których ujściu jest położone miasto Cork. Warto wiedzieć ponad to, że samo centrum miasta leży na wyspie pomiędzy głównymi korytami rzeki, a jeśli chodzi o jego ulice – powstawały one wskutek zasypywania dawnych kanałów rzecznych. Lotnisko w Cork położone jest w odległości około 8 kilometrów od centrum - drugiego co do wielkości - miasta w Irlandii.

Sprzedaż Biletów Lotniczych do Cork:
Infolinia: 0801 005 059 lub 032 728 30 95
Infolinia czynna od poniedziałku do soboty w godzinach od 8-20. Zapraszamy!

O dynamicznym rozwoju międzynarodowego portu lotniczego w Cork świadczy uruchomienie 1 sierpnia 2006 roku nowego terminala, którego wydajność wynosi ok. trzy miliony pasażerów na rok, ale możliwe jest zwiększenie wydajności do 5 milionów. Powierzchnia nowego terminala sięga 28 300 metrów kwadratowych, a w budynku podróżni znaleźć mogą: przechowalnię bagaży, wypożyczalnie samochodów, punkty informacyjne (znajdujące się w głównej hali przylotów, czynne codziennie w godzinach od 6.00 do 23.00, tel. +353 21 431 31 31), bank (placówka Banku Irlandii, czynna w godzinach: 9.00 – 16.00, poniedziałek-piątek, tel. +353 21 496-64-87 lub 432-96-69), bankomaty (w których można wypłacać pieniądze zarówno w euro, jak i funtach szterlingach), restauracje i sklepy. Ponadto do dyspozycji podróżnych udostępniono 30 stanowisk odprawy pasażerskiej i pięć taśm bagażowych. Można skorzystać również z wielopoziomowych parkingów krótko i długopostojowych, czynnych całą dobę, o łącznej liczbie 2800 miejsc postojowych.
Z lotniskiem można się połączyć telefonicznie, dzwoniąc pod numer: +353 (0)21 431 3131, albo za pomocą strony oficjalnej: www.corkairport.com.
Tanie linie lotnicze, które obsługują lotnisko w Cork: Centralwings (od marca 2007 roku z Warszawy z tymi liniami można dolecieć do Cork w 2 godziny i 20 minut), Wizzair (które łączą Cork z Warszawą, Katowicami i Gdańskiem), Sky Europe, Aer Lingus, a także BmiBaby i Jet2.
Jeśli chodzi o połączenia, jakie oferują wymienione wyżej tanie linie lotnicze – z portu lotniczego Cork w Irlandii można dolecieć do następujących miast:
Alicante, Amsterdamu, Barcelony, Berlina (Schönefeld), Birmingham, Bratysławy, Bristolu, Dublina, Faro, Gdańska, Glasgow (Prestwick), Katowic, Koszyc, Lanzarote, Liverpoolu, Londynu (lotniska w Gatwick, Heathrow, Stansted), Malagi, Manchesteru, Monachium, Newcastle, Nicei, Nottingham, Paryża (Charles de Gaulle), Pragi, Rzymu (Fiumicino), Teneryfy oraz Warszawy. Oprócz tanich linii lotniczych obsługą połączeń w Cork zajmują się tradycyjne oraz czarterowe linie lotnicze.
Po wylądowaniu na lotnisku w Cork mamy do wyboru dogodne połączenia autobusowe do centrum i dworca autobusowego. Liniami Sky Link (kursy co pół godziny) można dojechać do centrum Cork za cenę 5 Euro, jak również dotrzeć do interesującego nas hotelu czy kwatery. Z kolei irlandzki przewoźnik Bus Eireann zapewni nam dojazd do dworca autobusowego za cenę 3,80 Euro.
Do centrum Cork można się dostać również taksówką (postoje taxi znajdują się przed głównym terminalem, a cena za przejazd wynosi około 12 euro), jak i własnym samochodem, drogą N27 albo R600. Istnieje również opcja przemieszczania się pociągiem – pociągi narodowe Iarnrod Eireann odchodzą jednak z dworca kolejowego Cork-Kent, który jest położony poza miastem i należy dojechać do niego autobusem.