Bilety Lotnicze   Lotnisko Warszawa   Lotnisko Katowice   Lotnisko Kraków   Lotnisko Wrocław   Lotnisko Gdańsk   Lotnisko Łódź   Lotnisko Poznań  
  
  Strona Główna
  Bilety Lotnicze
  Linie Lotnicze
  Warszawa Okęcie
  Kraków Balice
  Katowice Pyrzowice
  Wrocław Strachowice
  Łódź Lublinek
  Rzeszów Jasionka
  Poznań Ławica
  Gdańsk Rębiechowo
  Lotnisko Bydgoszcz
  Szczecin Goleniów
  Białystok Krywlany
  Zielona Góra Babimost
  Londyn Luton
  Londyn Gatwick
  Liverpool Anglia
  Amsterdam Schiphol
  Lotnisko Lizbona
  Lotnisko Bolonia
  Lotnisko Turyn
  Rzym Fiumicino
  Mediolan Malpensa
  Ateny Airport
  Heraklion Kreta
  Dublin - Irlandia
  Cork Irlandia
  Shannon - Irlandia
  Glasgow Prestwick
  Hamburg-Fuhlsbüttel
  Dortmund
  Berlin Tegel
  Oslo Gardermoen
  Paryż Charles de Gaulle
  Rzym Ciampino
  Bruksela Zaventem
  Wiedeń Schwechat
  Wynajem Aut
  Wypożyczalnia samochodów
  Wypożyczalnia Samochodów Gdańsk Rębiechowo
  Wypożyczalnia Samochodów Wrocław Strachowice
  Wypożyczalnia Samochodów Kraków Balice
  Wypożyczalnia Samochodów Katowice Pyrzowice
  Wypożyczalnia Samochodów Szczecin Goleniów
  Wypożyczalnia Samochodów Poznań Ławica
  Wypożyczalnia Samochodów Rzeszów Jasionka
  Wypożyczalnia Samochodów Bydgoszcz Szwederowo
  Napisz do Nas
  Oznaczenia Lotnisk
 
 


Port Lotniczy Lotnisko w Brukseli

Dawniej: Aéroport de Bruxelles-Zaventem, a od 2006 roku lotnisko w Brukseli funkcjonuje pod nazwą Brussels Airport. Dawniej zarządzane przez firmę Brussels International Airport Company, obecnie przez The Brussels Airport Company. Hasło reklamowe lotniska po znaczących zmianach wizerunkowych to „europejskość, skuteczność i dostępność”. Dane statystyczne na rok 2006 informują o prawie 17 milionach obsłużonych pasażerów. www.brusselsairport.be to adres oficjalnej strony lotniska w Brukseli, na której zainteresowani mogą odnaleźć niezbędne informacje. Międzynarodowy port lotniczy w Zaventem położony jest około 12 kilometrów na północny-wschód od Brukseli. Najłatwiej wyjechać z niego na obwodnicę Brussels Ring Road.

Sprzedaż Biletów Lotniczych do Brukseli:
Infolinia: 0801 005 059 lub 032 728 30 95
Infolinia czynna od poniedziałku do soboty w godzinach od 8-20. Zapraszamy!

Do stolicy Belgii można dolecieć z Polski z: Warszawy, Krakowa i Wrocławia. Brussels Airport obsługiwane jest między innymi przez takie linie lotnicze jak: LOT, British Airways, Lufthansa, Sky Europe, przy czym dla belgijskich linii lotniczych Brussels Airlines (powstałych z połączenia dwóch przewoźników: SN Brussels Airlinesi Virgin Express) jest to port macierzysty. Warto wiedzieć, że belgijskie linie lotnicze Brussels Airlines dla swoich wyjątkowych klientów udostępnili unikalną ofertę: usługę b.flex (cena do 50% niższa od klasy biznes przy wysokim komforcie podróżowania i możliwością zmian trasy, rejsu i terminu podróży) oraz usługę b.light (gwarancja najniższej ceny biletu).
Jeśli chodzi o kierunki lotów dostępne z portu lotniczego w Zaventem – pasażerowie mogą się przemieścić stąd do: Barcelony, Berlina, Bukaresztu, Dublina, Frankfurtu, Hamburga, Hanoweru, Krakowa, Londynu, Monachium, Norymbergii, Pragi, Sofii, Sztutgartu, Walencji, Warszawy, Waszyngtonu, Wiednia i Wrocławia.
Port Lotniczy w Brukseli przeznaczył dla klientów aż sześć parkingów długo i krótkoterminowych. Wszystkie pozostają do dyspozycji kierowców 24 godziny na dobę, są dobrze strzeżone i oznaczone i oferują w sumie 9 tysięcy miejsc postojowych. W trosce o kondycję kierowców w niedalekiej od lotniska odległości, przy drodze ekspresowej numer E19 zbudowano specjalny hotel (Car Hotel). Spod hotelu odjeżdżają co około 10 minut wahadłowe autobusy, którymi kierowcy korzystający z noclegu i odpoczynku mogą dojechać na lotnisko w Zaventem.
Parking, znajdujący się na terenie lotniska podzielony jest na następujące części: P1, tzw Front Park, oferujący liczbę 2500 miejsc postojowych, P2 – 4000 miejsc, P3, tzw Lock Park – 1300 miejsc, jak również: Express Park – parking krótkoterminowy, gdzie może zaparkować swoje samochody 100 kierowców, Security Long Term Parking – parking długoterminowy, dysponujący 1200 miejsc i wreszcie VIP Park – parking dla gości szczególnych – 800 miejsc.
Przed terminalem Brussels Airport znajdują się postoje taksówek. Za kurs z lotniska do centrum stolicy Belgii zapłacimy około 30 euro.
Jeśli jednak nie mamy samochodu, a koszt przejazdu taksówką nas przerasta – możemy wybrać inne sposoby dojechania do Brukseli z lotniska w Zaventem.
Opisywaną trasę obsługują autobusy 821 i 820, odjeżdżające spod hali przylotów. Autobusami oznaczonymi przez symbole MIVB/STIB nr 12 możemy dojechać do Dworca Kolejowego Brussels-Luxemburg. Jeśli natomiast chcemy dostać się do Antwerpii – mamy możliwość skorzystania z linii SN Brussels Airlines Expressbus, z kursującymi co godzinę, wygodnymi i szybkimi autobusami.
Podróżni preferujący kolej – w podziemiach terminalu, na poziomie -1 znajdą stację kolejową. Pociąg Airport City Express kursuje z Zaventem cztery razy w ciągu godziny, a koszt przejazdu za bilety w jedną stronę wynosi 2,6 euro (w dwie 4,10 euro).