Bilety Lotnicze   Lotnisko Warszawa   Lotnisko Katowice   Lotnisko Kraków   Lotnisko Wrocław   Lotnisko Gdańsk   Lotnisko Łódź   Lotnisko Poznań  
  
  Strona Główna
  Bilety Lotnicze
  Linie Lotnicze
  Warszawa Okęcie
  Kraków Balice
  Katowice Pyrzowice
  Wrocław Strachowice
  Łódź Lublinek
  Rzeszów Jasionka
  Poznań Ławica
  Gdańsk Rębiechowo
  Lotnisko Bydgoszcz
  Szczecin Goleniów
  Białystok Krywlany
  Zielona Góra Babimost
  Londyn Luton
  Londyn Gatwick
  Liverpool Anglia
  Amsterdam Schiphol
  Lotnisko Lizbona
  Lotnisko Bolonia
  Lotnisko Turyn
  Rzym Fiumicino
  Mediolan Malpensa
  Ateny Airport
  Heraklion Kreta
  Dublin - Irlandia
  Cork Irlandia
  Shannon - Irlandia
  Glasgow Prestwick
  Hamburg-Fuhlsbüttel
  Dortmund
  Berlin Tegel
  Oslo Gardermoen
  Paryż Charles de Gaulle
  Rzym Ciampino
  Bruksela Zaventem
  Wiedeń Schwechat
  Wynajem Aut
  Wypożyczalnia samochodów
  Wypożyczalnia Samochodów Gdańsk Rębiechowo
  Wypożyczalnia Samochodów Wrocław Strachowice
  Wypożyczalnia Samochodów Kraków Balice
  Wypożyczalnia Samochodów Katowice Pyrzowice
  Wypożyczalnia Samochodów Szczecin Goleniów
  Wypożyczalnia Samochodów Poznań Ławica
  Wypożyczalnia Samochodów Rzeszów Jasionka
  Wypożyczalnia Samochodów Bydgoszcz Szwederowo
  Napisz do Nas
  Oznaczenia Lotnisk
 
 


Port Lotniczy Berlin Tegel w Berlinie

Według statystyk branżowych – porty lotnicze w Berlinie stanowią aż 10 procent wszystkich udziałów na niemieckim rynku przewozów lotniczych. Pod względem liczby pasażerów zajmują trzecie miejsce w Niemczech, a wskaźniki wzrostu nadal wykazują tendencje rosnące. Berlińskie porty lotnicze wciąż rozbudowują sieć swoich połączeń, dają zatrudnienie ponad trzydziestu tysiącom osób, a także stanowią ważny węzeł przewozowy dla tak popularnych ostatnio tanich linii lotniczych. Berlin posiada trzy lotniska: Schönefeld w części południowej miasta, Tempelhof w centrum i Tegel na północy, w dzielnicy Reinickendorf. Port lotniczy Tegel im. Otto Lilienthala jest największym z nich. Wybudowany został po drugiej wojnie światowej, w latach siedemdziesiątych natomiast zapadła decyzja o jego rozbudowie i modernizacji według projektu biura gmp.

Sprzedaż Biletów Lotniczych do Berlina:
Infolinia: 0801 005 059 lub 032 728 30 95
Infolinia czynna od poniedziałku do soboty w godzinach od 8-20. Zapraszamy!

W maju 2007 roku do użytku został oddany najnowszy terminal C, który jest w stanie przyjąć około 2,5 miliona pasażerów w ciągu roku. Ponieważ obecnie na terenie portu lotniczego Schönefeld trwa budowa Międzynarodowego Portu Lotniczego Berlin-Brandenburgia, prawdopodobnie około 2011 roku lotnisko Berlin-Tegel zostanie zamknięte. Tymczasem jednak rozwija się znakomicie i może pochwalić się zainteresowaniem blisko dziesięciu milionów pasażerów rocznie.
Port lotniczy Tegel w Berlinie dysponuje 47 połączeniami do 21 państw.
Na lotnisko Tegel podróżni z Polski mogą dostać się wylatując: z Warszawy, Wrocławia, Poznania, Krakowa i Katowic. Natomiast takie linie lotnicze jak: LOT, SAS, Scandinavian Airlines, Austrian Airlines i Lufthansa są na tych trasach najpopularniejszymi przewoźnikami.
Aby dokonać odprawy przy stanowisku „check-in", a następnie przejść przez kontrolę bagażu i kontrolę osobistą należy zarezerwować sobie około dwie godziny czasu. Ułatwi to bezstresową odprawę podróżnym, pozwalając im w stosownym momencie znaleźć się w miejscu odlotu.
Warto także pamiętać o pewnych ograniczeniach dotyczących bagażu. Mając na uwadze względy bezpieczeństwa nie można zabierać ze sobą na pokład samolotu: materiałów i płynów łatwopalnych i szkodliwych dla środowiska, zapalniczek benzynowych, ostrych noży i nożyczek, korkociągów, broni palnej i amunicji, gazów sprzężonych, substancji trujących. Niedozwolony jest również przewóz płynów w opakowaniach powyżej 100 ml. Podróżni, którzy mają potrzebę przewiezienia napojów alkoholowych takich jak: piwo, wino czy wódka – mają do tego prawo, jednak w niewielkich ilościach. Do dyspozycji korzystających z usług portu lotniczego Tegel na terenie terminali pozostaje między innymi.: kantor, poczta, internet, punkt pierwszej pomocy.

Ponieważ lotnisko Tegel znajduje się tylko osiem kilometrów od centrum stolicy Niemiec, łatwo i szybko można z niego przemieścić się do wybranego w Berlinie celu. Mamy więc do wyboru: kursujące co 5-10 minut autobusy X9 i 109, linię ekspresową JetExpressBus (którą dojedziemy na Alexanderplatz), metro (linie U7 i U6) lub samochód (autostrada A111).
Jeśli zamierzamy poruszać się samochodem, musimy wiedzieć, ze na terenie portu lotniczego Tegel-Berlin znajdują się liczne parkingi. Ceny za parkowanie samochodu kształtują się następująco: za korzystanie z parkingów P1 i P2 1 godzinę zapłacimy 4 euro, 1 dzień - 22 euro, tydzień – 125 euro. Wybierając parking P5 za 1 godzinę kierowcy wydadzą 3,5 euro, 1 dzień – 18 euro, tydzień – 95 euro. Jeszcze jedna opcja to parking krótkoterminowy, gdzie z kolei za 15 minut postoju należy zapłacić 1 euro, a za dobę 140 euro.
Jeśli podróżni, którzy przybyli do Berlina mają potrzebę przenocowania – najbliżej lotniska Tegel znajdują się do ich dyspozycji następujące hotele: Novotel Airport, Holiday Inn Esplanade i Hotel Brandies Berlin.
Tekst monitorowany, opracowany dla lotnisko-airport.pl